Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A mai filmek és sorozatok...

A mai filmek és sorozatok többségében miért ábrázolják a negatív szereplőket teljesen hülyének?

Figyelt kérdés

Most is emiatt a jelenség miatt hagytam félbe egy filmet. Egy alapvetően jó filmet miért kell ezzel teljesen elrontani? Régebbi filmeknél nem érzem ezt a hibát. Például a Száll a kakukk fészkére c. filmben az emberek 90 százalékának tök egyértelmű, hogy kik a negatív karakterek annak ellenére is, hogy viszonylag intelligensnek vannak ábrázolva. Magyar filmek közül például az Angi Verában is nagyon jól áthidalják ezt a problémát. (Most csak 2 random példát hoztam a hetvenes évekből.)


A 21. századi filmekben ez miért nem működik? Szinte már úgy érzem, hogy erőszakosan meg van mondva, hogy kinek kötelező drukkolni, kivel kötelező azonosulni.


Konkrétan a Hőlégballon c. filmet nem bírtam végignézni. Ez egy NDK-ban élő család disszidálásának története az NSZK-ba. A "rendszert szolgáló" és a szökésüket akadályozni próbáló keletnémetek olyan bugyutának vannak beállítva, hogy számomra hiteltelenné tette az egész filmet. (Ezt leszámítva jó film lenne, nagy kár érte.)


De sok más 21. században készült filmnél is ugyanezt a jelenséget figyeltem meg. A negatív, "gonosz" szereplők nagyon szögletes karakterek. Kicsit sincs kidolgozva a jellemük.


Ez csak engem zavar?



2021. jan. 24. 04:55
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Én nem vettem észre ezt eddig, de jobban fogok figyelni ezután.

Utt szerintem az lehet a probléma amit te is mondtál, hogy meg akarják mondani, hogy kinek szurkolj és kinek nem. A mai médiafogyasztásunk egyre jobban amerikanizálódik, ami azt jelenti, hogy mindent próbálnak minél egyszerűbbé és eladhatóbbá tenni, hogy szélesebb közönséget érjenek el, majd ezzel minél több profitot csikarjanak ki belőle. Az, hogy éles határvonalat akarnak húzni negatív és pozitív szereplő között szerintem ennek a jele lehet. de ez csak tipp.

Egyébként ha privátban leírnál még 1-2 ilyen filmet, akkor nagyon hálás lennék, mert rá akarok nézni ezekre.

2021. jan. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem az összes film esetében van ez így azért, de a probléma az, hogy nagyon átitatta a politika a filmipart. Mindig része volt, de az utóbbi években elkezdtek túlzásokba esni. Ez azt hozta magával, hogy sok rendezőnek és forgatókönyvírónak nem elég, hogy az antagonista ellenség és gonosz, de semmilyen jó tulajdonsága sem lehet, vagyis impulzív és inkompetens hülyének is kell lennie.
2021. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

A filmek és sorozatok többsége nem művészi alkotás, hanem könnyed szorakozás.


Nézd meg a Midsommar-t.

2021. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Mert ez a nézők színvonala.
2021. jan. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Igen ezt már én is észrevettem. Szinte mindenkiről lerí már az első percekben, hogy milyen a jelleme, annyira semleges a karaktere. A gonoszok kicsit sem kedvesek, furák, pedig az életben nem így van. (Vagy hát kedvesnek mutatják magukat meg furfangosak). Semmi csavar a filmekben.
2021. jan. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2021. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!