Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak velem van az, hogy sok...

Csak velem van az, hogy sok film pontos cselekményére már nem nagyon emlékszem 1-2 év, vagy akár több hónap után?

Figyelt kérdés
Vannak olyanok, amiket még direkt újra is néztem, hogy "ez tök jó volt, de már erre és erre nem emlékszem" aztán sokminden újra elfelejtődött. A főbb lényeg többnyire mindig megvan, de nagyon sokminden csak úgy, mintha nem is láttam volna.

2021. febr. 28. 15:16
 1/10 A kérdező kommentje:
A legtöbb filmnél ez van egyébként még amik tetszenek is.
2021. febr. 28. 15:17
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy igazam van, de lehet hogy ez egyfajta sajátosság nálad :D Úgy értem, az még rendben van ha néhány film"átfolyik" az emberen, na de hogy szinte mind?! Bár, ha ez csak az elmúlt 1-2 évre jellemző, akkor még nem akkora a baj :D.
2021. febr. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott ilyen lenni, de általában azoknál, amik vagy nem tetszenek vagy hosszúak és nagyon információ alapúak.


Egyébként én is hallottam már olyanról, mint te, hogy sok filmet néz az adott illető hiába tetszett neki egy film, pár év és a legtöbbre nem emlékszik.


Például a Lincolnt is láttam és kb semmi sincs meg belőle. Ilyen még a J. Edgar című film, Malcolm X.

2021. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó azért minden nem esik ki, de a filmek olyan 60%-a lehet.
2021. febr. 28. 18:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem vannak filmek, amiknek a szövegkönyvét is el tudom mondani 20 év távlatából.


Nem vagyunk egyformák.


Amennyiben valaki művészeti érték keresés miatt néz egy filmet, az jobban megmarad neki, mintha szórakozásból nézné.


Én film után szoktam egy rövid összefoglalót is írni és emiatt is rögzül több minden: ismétlődő motívumok, jelleg motívumok, karakterfejlődés, színkezelés, plán kezelés, történet.

De ha már csak a szanalmas.hu szerinti cimkéket aggatod a filmekre, az is rögzíthet hosszú távra tartalmat. (persze az új generációnak lehet nem mond semmit a szanalmas.hu én kb 2002-ben akadtam rá és hát, nem is tudom 12 évig követtem nagyjábúl)

2021. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran filmezel, játszol, olvasol stb..? Én is így vagyok ezzel 100%. Nagyon fura de szerintem azért van mert a sok különféle információt "nem bírja" az agyad és szelektál.


Nekem egy kicsit hiperaktív is az agyam, egy nap rengeteg hülyeség eszembe tud jutni, a hosszútávú memóriám rovására. Ez is közrejátszhat.



Néha tök jó tud lenne amúgy, van olyan sorozat amit emiatt már vagy 3 is végig tudtam nézni :D

2021. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy vagyok, egy csomó film van, amit imádok, de minden évben legalább kétszer muszáj megnéznem őket, hogy el is tudjam mondani, miért imádom őket, ha megkérdezik. :)
2021. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk azért a kedvenceim megvannak😅

Egyébként nem túl gyakran filmezek. Van hogy hetekig nem, de van, hogy egy nap többet is...

Ahogy kijön. Átlagban talán heti 1-2-t mondanék.

2021. febr. 28. 23:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. Alapból pedig jó is szerintem a memóriám, de valahogy a filmeket mindig elfelejtem. Legalább újra tudom nézni őket. :D
2021. márc. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak filmek, amiket érdemes is újra nézni :)
2021. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!