Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire jók a film bemutatók/...

Mennyire jók a film bemutatók/elemzések ezen a youtube csatornán?


2021. ápr. 13. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretném megbántani (vagy ha te magad vagy a videók készítője akkor nem szeretnélek megbántani), de borzalmas. Kettő videóba is belenéztem.

Maga a beszédstílus annyira rossz, hogy nem nagyon tudnám hallgatni, nagyon mű az egész.

A valóságban sem így beszélnek az emberek. Plusz amiről, ahogyan beszél az sem érdekes, pedig követek több filmes youtube csatornát is és ott érződik is, hogy értenek hozzá, itt nem.

2021. ápr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szöveg olvasásával van a probléma. És nem azzal, hogy olvasva van, hanem ahogyan. Tehát, hallatszik, hogy olvasás, ami nem kellene. A hitelességét el is veszti már ezzel.
2021. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

most még elég kezdő az összhatás, de sok gyakorlással és kísérletezéssel, hosszú idő alatt lehet sokkal jobb belőle. attól, hogy most még nem megy profin, nem szabad elveszíteni a lelkesedést. valahol meg kell tanulnia az embernek, ahhoz pedig nagyon sokat gyakorolni és csinálni kell!

leginkább az olvasás stílusát, lendületességét, előadásmódját, megfogalmazást érdemes javítani. és a hangminőségen megpróbálhatsz változtatni vele, hogy milyen helyen akusztikájú veszed fel a szöveget. próbáld meg egy ruhásszekrénybe bújva, vagy takaróval letakarva magad, sokkal jobb lessz a hangzás. persze lehet, hogy egy jobb mikrofon sem árt hozzá, de azért túl nagy költségekbe ne verd magad!

ha komolyan akarod csinálni, akkor mindenképp érdemes minél többet foglalkoznod filmtörténettel, művészettörténettel, esztétikával, hogy meg legyen a szükséges tudásod is a filmek elemzéséhez és ne csak a felszínt kapargasd és a nyilvánvalót tudd elmondani.


szerintem egy kicsit fogalmi zavarban vagy, mert bemutatónak hívod a videókat, ami tárgyilagosságot, vélemény semlegességet sugall, ezzel szemben viszont kritikákat és szemmélyes véleményeket fogalmaz meg, rangsorol, hogy egyik rész/film jobb volt a másiknál. ez nem feltétlenül baj, csak szerintem nem film bemutatás, ismertetés, haenem film értékelés, kritika, ami egy másik műfaj, mint amit a cím sugall.

a másik problémám ugyanezzel kapcsolatos: azért utálom a filmkritikákat, mert meg akarják mondani, hogy mit kell gondolnom egy filmről és amikor egyetemes értékítéletként megfogalmazzák, hogy ez a film ezért jó, az a film meg azért rossz, akkor nem tudom tovább komolyan venni a kritikust, mert attól, hogy Ő úgy gondolja, még nem biztos, hogy igaza is van. szóval én jobban értékelem, ha egy filmkritikából nem az jön le, hogy itt most általános igazságokat fogalmaz meg a készítő, amivel mindenkinek egyet kell értenie, hanem hogy ez az ő véleménye.

ugyanezért én tartózkodnék az olyan általánosító, előíró jellegű is, mint a Szárnyas fejvadásznál volt, hogy "Egy átlag filmekhez szokott néző nem igazán fog tudni mit kezdeni ezzel a filmmel." mi van ha igen? honnan tudod? miért akarod ezt megmondani nekem? vagy engem sértegetsz vele, hogy nem vagyok elég átlag filmekhez szokott? miért kell ilyeneket kinyilatkoztatni? mondd inkább, hogy sokan nem tudnak mit kezdeni vele, vagy te úgy tapasztaltad, te így gondolod, de ne fogalmazz meg általános kijelentéseket, ha egyén függő dolgokról beszélsz, mert ezzel könnyen magad ellen hangolod a közönséget, ami a jelek szerint nem annyira célod. persze annak is lehet értelme, hogy harsány, markáns véleményt fogalmazol meg és a szándékos megosztásra építesz, de az eddigi stílus nem ezt az irányt mutatja.


egy picit komikusan hat a spoiler veszély is ennyire régi filmek esetén, de ennek akár lehet létjogosultsága is.

2021. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!