Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan kell a filmeknél a box...

Hogyan kell a filmeknél a box office értelmezni ? Világszinten beszedett összes lóvé valóban nem kerül a gyártó stúdióhoz ? Magyarországról kevés összeg megy a külföldi stúdióknak ?

Figyelt kérdés
Azt olvastam a neten,hogy pl. az eu-ban hiába szerepel jól egy film anyagilag pl. Halálos iramban 9 $222,628 Magyarországi bevétellel ez nem kerül a stúdióhoz. Igaz ez ? Fel van tüntetve minden filmnél a box office mojo oldalán,hogy mennyit hozott az adott országban,de azt írták,hogy ha kerül is az universal stúdióhoz Magyarországi pénz az kevés lesz. Töredéke a magyar bevételnek. Mi az igazság ?

2021. júl. 4. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
A mozijegyekből egy jókora rész a stúdióknak megy. Annyira sok, hogy a moziknak bevétele sincs belőle, az igazi bevétele a büfén van. Ezek összege a box office. Általában a gyártó országát veszik előre, tehát egy amerikai filmnél az amerikai bevételna döntő, hogy a film siker volt-e vagy bukás. Egy magyar filmnél meg a magyarországi bevétel. Ez értelemszerűen a kevesebb potenciális néző miatt lényegesen kisebb, mint az amerikai, ami itthon óriási sikernek számít, az ott buktának minősülne.
2021. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor ha a halálos 9 Budget $200–225 million

Box office $500.3 million (világszinten ennyit hozott)

Belföldön magyarul a saját országában USA 125 900 000 USD

Akkor ez nyereséges film vagy bukás ?

Ha valamit kihagytam forrásom box office mojo . A költségvetést nem írták így rákerestem fast furious 9 budget.

2021. júl. 4. 22:07
 3/6 A kérdező kommentje:
Mert ha azt mondod,hogy a mozijegyek ára elvándorol a stúdióhoz akkor az nyereség lesz,de ha az adott országot nézzük akkor nem .
2021. júl. 4. 22:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval mindig úgy nézzem a filmeket,hogy jön e folytatása,hogy megnézem az adott országban ahol gyártották (főleg amerikai filmeket nézek). Ha ott USA-ban sikeres anyagilag akkor tuti folytatást kap. Ha bukás és nem termeli vissza az USA-ban a költségvetést akkor kasza magyarul ? Halálos Iramban Tokiói Hajsza után már el kellett volna akkor kaszálniuk a szériát mert az bukta lett. Világszinten nem persze.
2021. júl. 4. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Az első akkora marhaságot írt, hogy fel sem bírom dolgozni...
2021. júl. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor az első választ képzeletben töröltük így az utána lévő másik 3 kérdésemet is. Ma sem lettem okosabb !
2021. júl. 5. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!