Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan kezdhetnék hozzá...

Hogyan kezdhetnék hozzá felnőtt filmek forgatókönyv írásához? Mi a menete?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lenne ezt érdemes elkezdeni, úgy, hogy el is jusson a megfelelő helyekre próbára, vagy "casting"-ra, nem tudom mi a hivatalos neve. Azt vettem észre, hogy bizonyos fajta filmeket, nem igazán találtam eddig meg, tehát ebből gondolom lennének újszerű ötleteim, és szívesen kipróbálnám. Mi a ennek a menete? Hol és hogyan kezdhetnék ennek neki, mit érdemes tudni erről? Minden hasznos választ köszönök!

2021. júl. 11. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
61%
Először is ilyesfajta képzést kéne végezned. Tudod, egyetem, meg hasonlók, ahol tanítanak forgatókönyvírást.
2021. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Nem értek egyet az egyessel. Sikeres, világhírű rendezők és forgatókönyvírók is vannak, akik nem tanulták. Ha tanulod sem feltétlenül leszel benne jó.


Először is keress cikket a forgatókönyv felépítése témában, hogy hogyan áll össze, miket kell tartalmaznia stb. Ezt tanuld meg, majd tanulmányozz kész forgatókönyveket, bővítsd a szókincsed és próbálkozz. Teljesen mindegy, hogy eljut-e az valahova, nem baj, ha nem lesz belőle soha semmi, de próbálkozz megírni és akkor fejlődhetsz is.

Illetve elvileg vannak ilyen pályázatok, ahova be lehet küldeni, de ahhoz gondolom nagyon sokat kell még fejlődj.


Egyébként, ha szabad tudni, mik azok a bizonyos fajta filmek, amiket nem találtál?

2021. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!