Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy tetszett a Wheel of...

Hogy tetszett a Wheel of time/Idő Kereke előzetes?

Figyelt kérdés

2021. szept. 2. 17:31
A kérdező szavazást indított:
nagyon jó, imádom
nem tetszik
4 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
2021. szept. 2. 17:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem, nem is fogom megnézni a sorozatot sem, pedig


a könyvek nagyrésze több kiadásban megvan (US hc, UK hc, különböző paperback kiadások), és több évtizedes rajongás után az eddigi infók (pc szereplők, a történet teljes átírása stb.) alapján úgy döntöttem, hogy maradok a könyveknél.


De egyre többen és többen írják mindenféle külföldi fórumban, hogy nagy csalódás volt az előzetes...

2021. szept. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy nem tetszik.

Én csak a sorozat és booktuberek hatására kezdtem olvasni, így nem zavarnak annyira a változtatások.

Az előzetes alapján egyébként nem tűnt fel, hogy sok mindent átírtak volna. Több az aes sedai jelenet max.

2021. szept. 2. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ez: amikor már olyan sokszor olvastam, nehéz pici változásokat is elfogadni, nemhogy óriásiakat (szexjelenetek az első könyvben? Mi van? Mi ez? Melyik könyvsorozatról beszélünk?).


De még ha teljesen hűen követnék a történetet, a pénzhiány (!) és a kevés rész miatt a végeredmény az lesz, mintha a Gyűrű Szövetsége (moziváltozat) 178 perc helyett csak 70 perc lenne. Vagy a későbbi könyvek esetén még kevesebb. Ha eljutnak odáig egyáltalán. Nyolc évad leforgatása sok idő... (Pláne, hogy a szereplőket megöregítették, sok esetben túlzásba is estek.)


Mindegy, ha neked tetszik, akkor neked tetszik, mit számít, hogy mások mit gondolnak?

2021. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Az az személy, aki szavazott, is leírhatná, hogy miért a „nem tetszik”-re szavazott.
2021. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Totál midnegy, szokásos kérdés, ugy se elemzi senki.
2021. szept. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SZücsöm válasza:

1 biztos a könyv "sorozatot" NAGYON szerettem. Egyértelmű volt hogy valamilyen szinten lesz változtatás. Az is egyértelmű hogy ez el fog venni a sorozat minőségéből azok számára akik az írott ("tökéletes") formájában ismerik.


A trónok harcában is volt változtatás ettől függetlenül amíg volt írott "fedezete" a sorozatnak addig remeken működött. Amint meghaladta a sorozat a könyvet egyből bekövetkezett a mély zuhanás. Ezt sokan csak az utolsó évadnál érzékelték pedig az már csak a kegyelem döfés volt.

Szerencsére az idő kerekénél ettől nem kell félni.


2 dologtól félek én is. A pc és a nerf. Szerencsére ez egy amazon sorozat és nem netflix ezért bízok abban hogy nem fogják pc-vel fertőzni a sorozatot hisz az ő érdekük is hogy sikeres legyen. Ehhez a sztorihoz pedig nem illik a pc és aki olvasta a könyveket az tudja hogy miért nem.


Nerf szempontjából még attól félek hogy úgy fog járni a mágia mint a Witcherben. Azaz "nerfelik".


Azt azért megjegyezném, az hogy nincs rajtuk felső nem feltétlenül azt jelenti hogy kamaty lesz. Az is elképzelhető hogy csak ruhát szárítanak pl: egy "csobbanásos menekülés" után.


Továbbá pont hogy a sorozat a legtökéletesebb vizuális médium amit eltudok képzelni egy több ezer oldalas fantasy-nak. Így van lehetőség/idő a sztori normális elmesélésére és a jellemfejlődés bemutatására.


Max még az anime/animációs film/sorozat lenne még jó ha minőségi és nem gyerekeknek készítik.


Továbbá mivel az Amazon a gyártó és részenként 20-30 perc akció még soknak is számítana ezért a pénz se lehet probléma.

Ha pedig az 1. évad sikeres akkor a következő évadokba még több pénzt lehet fektetni.

2021. szept. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Átszinezett átpolitizált átirt lényegétöl megfosztott sorozat az (uj SU PB KB kult o) tol
2021. dec. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!