Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van olyan lézer, mint a...

Van olyan lézer, mint a kaptár első részében?

Figyelt kérdés
Sziasztok, mostanában elkezdtem kattogni azon, hogy van e olyan lézer ami simán kettévágja az embert? Mint pl a kaptárban? Ha van akkor mi a neve?
2021. dec. 31. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lézer a neve, csak a teljesítménye lehet jelentősen nagyobb a kis puca kulcstartóra rakható "játék" lézerekétől. A film persze fikció, a való életben pedig nincsenek ilyenek, mert minek.


Arra viszont volt már precedens, hogy valakinek egy protonnyaláb átment az agyán, és a sugárdózison túl valamennyi szövetkárosodással megúszta és túlélte (a látható zöld lézerfény 2,5 elektronvolt, a tudós pedig 76 milliárdot kapott egy részecskegyorsítóból - tehát egy komplett erőmű teljesítménye kellett hozzá és ez sem volt halálos):

[link]


Kép (nem gore), de látszik hogy a fején átment valami:

[link]

2021. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mozgatását simán meg lehetne oldani és az ipari lézerek roppant erősek, acélt lehet vágni lézerrel, de van egy probléma, mégpedig az, hogy a lézer gyakorlatilag fénnyaláb, amely fókuszálva van.

Ez a fókusz lehet egy kicsit nyújtott, vagyis nem feltétlenül egy pontban (bár akkor a legerősebb) fejti ki az erejét, hiszen az ipari lézerek is bizonyos vastagságot vágnak át, de olyan lézerről még nem hallottam, amely méteres, vagy még nagyobb szakaszon tudott volna vágni, mint a filmben.

Ez egyenlőre még fikció, talán soha nem is lesz valóság, de az is lehet, hogy igen.

2021. dec. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes hozzászólásokat :) elsőnek, hogy minek, én pl pont a filmben lévő példa miatt, hogy megvédjek egy bizonyos dolgot.
2021. dec. 31. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!