Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Elvont, elgondolkodtató filmek?

Elvont, elgondolkodtató filmek?

Figyelt kérdés
hasonlót keresek mint az egy makulátlan elme örök ragyogása vagy a vihar sziget.

2022. ápr. 17. 10:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nem illik bele a témába, mert nem láttam még ezeket a filmeket, de mondok pár elgondolkodtató/elvont filmet amit én szeretek és talán nem is annyira ismertek.


-Dalok a második emeletről (ez rohadtul elvont, nyomasztó, hátha ilyen is érdekel :D)

-12 majom vagy Brazil (ugyanattól a rendezőtől, sci fi szerű, időben ugrálós filmek)

-Truman show (Jim Carrey komoly szerepben)

-Ifjúság (ez könnyedebb, de szintén elvont, művészeti témájú film, lassú cselekmény)

-Elveszett jelentés (két fura ember kapcsolata egy idegen országban, szintén rohadt lassú történetvezetés)

2022. ápr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Maszk (1985)
2022. ápr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A Stonehearst Elmegyógyintézet

A néptelen Föld

Az egészség ellenszere

Az őslakó

2022. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Basszus, The Man from Earth, óriási, már el is felejtettem hogy ez a film létezik, nagyon király vagy hogy ezt ide most beírtad, meg is fogom nézni a napokban, az is egy mondhatni ingerszegény film egy felületes szemlélőnek, rohadt lassú cselekménnyel, imádom


A másik három film mennyire kapcsolódik hozzá? Mert lehet azokra is ránézek akkor.


Kicsit offra sikerült, elnézést érte.

2022. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha az Őslakó bejött, akkor a Pontypool és a The vast of night is megér egy próbát.
2022. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Donnie darko
2022. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Elvont gondolkodás, nos sorozatot tudok ajánlani.

Black Mirror

2022. ápr. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Godsend - A teremtés klinikája
2022. ápr. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek nagyon aranyosak vagytok:) az elso kommentelonek annyit hogy a truman show valami zsenialis es hsa szereted jim carreyt akkor figyelmedbe ajánlom az egy makulátlan elme örök ragyogását
2022. ápr. 17. 22:19
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Kis-nagy világ


Az Egy makulátlan elme... forgatókönyvírója, Charlie Kaufman írta és rendezte ezt a szerintem remekművet, ami röviden egy neurotikus színházrendezőről szól, aki el akarja készíteni a grandiózus főművét, ami a valóságnak lenne a tökéletes leképezése, az én eléggé suta megfogalmazásomban. A történet az Egy makulátlan elme örök ragyogásához hasonlóan viszonylag komplex módon, posztmodern és szürrealista elemek felhasználásával van elmesélve, és elég sok témát érint a születés és halál kapcsolatától a művészi tökéletességen át a valóság és fikció határáig, miközben hemzseg a filozófiai, pszichológiai és művészettörténeti utalásoktól, egyesek szerint Kaufman kissé már túlzásba is esett ezzel a filmjével, mások szerint - ide tartozom én - viszont Proust és Kafka regényeinek kései és méltó örököse.

2022. ápr. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!