Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aang vagy Korra volt/jelenleg...

Aang vagy Korra volt/jelenleg a jobb Avatar (a Nickelodeon rajzfilmsorozatok alapján)?

Figyelt kérdés

2022. jún. 21. 15:46
A kérdező szavazást indított:
Aang
Korra
26 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Az Aang legendája a maga módján gyerekesebb, azonban jobban felépített, lehet belőle tanulni, és szerintem a szereplők is sokkal jobbak.


Korra legendája komorabb, sötétebb hangulatú, ami nem rossz(!), de mégsincs úgy egyben. Egyébként Korrát nem szerettem meg igazán, megmondom őszintén. És mellesleg a szereplők kvázi visszafelé fejlődtek, legtöbben.



Ha nem sorozatra, hanem személyként kérdezed, melyik a jobb, akkor egyértelműen Aang. Korra ugyan nevetségesen hamar tudott használni három elemet a négyből, de még tiniként is úgy érzem értetlen volt. Hozott rossz döntéseket, nem kivételes avatár. Aang 11-12 éves volt, amikor telibe kapta, hogy romokban a világ, meg kell mentenie, és erre volt egy éve, hogy megtanulja az összes elemet - és megtette! Ő sem tökéletes, de könyörgöm, 12 évesen szerintem érettebb volt szellemi szinten a kb 16 éves Korránál, aki túl forrófejű és lázadó. Persze nem kell tökéletesnek lennie, de sokszor irritált engem. Döntéshozatalban is jobbnak érzem Aangot, mint avatárt. (ámde ő is csak ember, a szülőség nem ment neki jól, mindegy, miért tette, mert kevés idő állt rendelkezésére, nem mentség a gyerekeknek).

2022. jún. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Nem összehasonlítható sem a két sorozat, sem maga a két avatar.


Korrának erősebb ellenfeleket kellett legyőznie, viszont ő többször is bukott el mint Aang, személyiségre pedig pont azért forrófejű Korra, mert Aang karmáját hozta magával, aki konfliktuskerülő volt. Egymás erősségeit és gyengeségeit ellensúlyozzák.


A sorozatokat szintén nehéz összehasonlítani hiszen Aang sorozatának témája "keleti vallások és ideológiák kalandosan, gyerekeknek", Korra sorozatának témája pedig "politika, filozófia és veszedelmes viszonyok tiniknek". Kb mintha a Micimackót akarnád összehasonlítani a Vámpírnaplókkal.


Talán az eredeti sorozat jobban fenn tudta tartani a színvonalat, mert az egy több évadot átívelő, kerek történetet mondott el, míg a Korra legendájánál elvileg mindig kérdéses volt hogy a Nickelodeon jóváhagyja-e a folytatást (szóval a készítők nem nagyon mertek az adott évadon túlmutató sztoriszálba kezdeni).

De annyival a Korra színvonala sem maradt el, pláne a körülményekhez képest.

2022. jún. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Nekem speciel egyik sem volt akkora kedvencem, de ha választanom kell, akkor az Aang legendája szerintem jobb volt, plusz ha jól emlékszem egy időben nagyon sokszor néztem a Nickelodeon-on.
2022. jún. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!