Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen a Lost-Eltűntek c....

Milyen a Lost-Eltűntek c. sorozat?

Figyelt kérdés
Megéri megnézni? Jó? Állítólag nagyon híres/ jó sorozat volt. De mégis csak 6 évadja van, szóval érdekelne hogy kinek mi a tapasztalata vele. Nektek tetszett?

2022. aug. 27. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Az évadok száma nincs szoros összefüggésben a minőséggel. Inkább az a jellemző, hogy minél tovább húznak egy sorozatot, úgy laposodik el a történet, mert kifullad az írói kreativitás. Egy high concept szerializált sorozatból 6-8 évadnál többet nem is szoktak kihozni, mert ha elkezd beesni a nézettség, akkor nem tudják lezárni egy váratlan kasza esetén.


A Lost története kerek. A legtöbb kritikát a mitológiával és rejtélyével kapcsolatban adja, hogy nincs szájba rágva rengeteg dolog, a fordított kronológia miatt pedig a jelenből a múltba építkezik visszafelé, és úgy magyarázzák meg a későbbi részek és nyer értelmet az, hogy mit láttál az előzőekben. A Lindelof-féle sorozatoknál jellemzően nincsenek egyértelmű kapaszkodók és konkrét lezárás vagy végső magyarázat, helyette a karakterek által megtett út során elmesélt történet a lényeg, és nem egy elérendő nagy finálé amire kifut majd a történet.

2022. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nekem top1 sorozat, így nyilván elfogult vagyok, de igyekszem úgy "ajánlót" adni hozzá, hogy ne csak áradozzak.


Első sorban ahogyan írtad is, viszonylag hosszú, tehát érdemes megfontolni, 121 részes.

Tele van rejtélyekkel a sorozat, amire vagy nem kapsz választ (ez a legritkább) vagy nem egyértelmű a válasz, így bizonyos dolgoknak utána "kell" nézni, hogy értse a néző és van egy csomó csomó olyan dolog, ami az első 2 évadban történik, de csak későbbi évadokban tudjuk meg mi, miért és hogyan is volt. Utólag ez baromi jó érzés, ahogyan összeáll egy egésszé, de aki nem szereti kivárni azt idegesítheti/zavarhatja.

A karakterek szerintem az egyik, ha nem a legzseniálisabbak valaha, rengeteg időt (sok flashback jelenet van) szán a karakterek kidolgozására és rengeteg összefüggés van a sorozatban, amikre érdemes végig figyelni.

A "világa" szerintem nagyon érdekes és sokszínű, leköti az embert és végig kíváncsi marad (kivéve, ha feladja az előbb felsorolt dolgok miatt). Azért tettem a világa szót idézőjelbe, mert valójában a mi világunkban, a Földön játszódik, de vannak benne misztikus dolgok. A misztikumok (természetfeletti dolgok, de nincsenek nagyon túltolva, tehát nem egy szuperhősfilmhez kell hasonlítani) és a hit vs tudomány "harca" lengi körül az egész sorozatot. Az, amit jó pár karakter végigmegy lenyűgöző, karakterfejlődések, érdekes események, drámai jelenetek, csomó humoros beszólás, tök jó zenék, jó helyszínek, konfliktusok stb, mind mind nagyon jók.


Én mindig azt mondom, ha ezt a sorozatot ajánlom, hogy érdemes kitartónak maradni a 3-4. évadra sokan elfáradnak benne, de szerintem nagyon is érdemes végignézni. Nem beszélve arról, hogy tényleg nagyon sok az összefüggés és sok minden történik benne eltérő helyeken és más időben, amiket nem veszünk észre első nézésre és ha tetszett, akkor másodjára más szemmel fogjuk nézni és olyanokat értünk meg és veszünk észre, ami még feljebb emeli a sorozat komplexitását és azt, hogy ezt ilyen jól összerakták.


Van benne olyan, ami szerintem is már kicsit túlzás, amit én is kiszednék belőle, de ennek ellenére is imádom és csak ajánlani tudom. :)

2022. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Az első tökéletesen leírta. És a másodikkal is egyetértek, nálam is top1.
2022. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Megint itt van a 65%-os lepontozó. Kérdező, ne foglalkozz vele. Mármint ha valaki nem ért egyet velünk azt elfogadom, írja meg nyugodtan, de ő egy troll, végig szokott menni a kérdéseken és mindenkit lepontoz. Kértem már a gyakorit, hogy távolítsák el, azt mondták nem tehetnek semmit. #színvonal...
2022. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Number 1 a sorozat.
2022. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Isti22 ***** válasza:
30%

Kb. az első felét szerettem, de az írók sem tudták, mit akarnak kihozni belőle, olyan is lett a vége.


Tíz évvel ezelőtt azt mondtam volna, hogy kötelező megnézni, akkora népszerűsége volt, de így 2022-ből az látszik, hogy nem lett különösebb popkulturális hatása, úgyhogy ha van kedved nézd meg, de akkor sem veszítesz sokat, ha kihagyod.

2022. aug. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy rövid választ írok: az egyik legjobb sorozat. Bűn nem megnézni.
2022. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

"de az írók sem tudták, mit akarnak kihozni belőle, olyan is lett a vége."


Ne haragudj meg, de az, hogy nem érted, az a te bajod és semmit nem von le a mű értékéből.

Olvasgass a témában, maga a vége is tele van szimbólumokkal, de egyébként nem árt, ha nem csak a keresztény vallásban vagy jártas, hanem keleti filozófiákban is.


Akkor tök egyértelmű lesz minden.

Nagyon jó sorozat.

2022. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Isti22 ***** válasza:
0%

ma 12:04


Konkrétan elmondták az első vagy második évad után az írók, hogy itt nem lesz "ez meg az" (nem akarom elspoilerezni a kérdezőnek), aztán a végére már mégis volt az "ez meg az".


Ha képes vagyok értelmezni irodalmi műveket és művészfilmeket, talán nem egy mainstream amerikai sorozat fogja megugrani az értelmi képességeimet :)

2022. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

"elmondták az első vagy második évad után az írók, "


Konkrétan eltelt az első vagy a második évad után pár év és nyilván megváltozott ez meg az.

Ha ezt nem tudod megérteni, akkor korlátolt vagy.



A többit meg nem is kommentálom 🤣🤣

Biztos fel tudsz fogni művészfiomeket, ha a Lost kifog rajtad.

2022. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!