Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek a Stranger Things...

Szerintetek a Stranger Things hány éves kortól ajánlott?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatok alapján ti hány éves kortól ajánlanátok?

2022. okt. 8. 09:41
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Én 16 év felett.
2022. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
14
2022. okt. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ. Van aki 18 évesen is össze vizelné az ágyát este, ha megnézni.

Én meg a 10 éves önmagamnak is simán javasolnám, mert annyira nem félelmetes, csak érdekes. De ugye a korhatár besorolás nem csak erre vonatkozik. Hanem a meztelen jelenetekre, a szó használatra és a képi tartalmakra.

2022. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
14-15
2022. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
14-16, a gyerektől függően. Az ijesztő jeleneteket, vért, stb. 14 évesen is jól viseltem, de engem nem kötött volna le annyi idősen, pedig a környezetem szerint elég érett voltam a koromhoz képest. Más meg pont fordítva van ezzel: lekötné, de túlságosan félelmetesnek találná. Összességében nem véletlen 16+-os a Netflixen a besorolása, de picit fiatalabbaknak is oké lehet, ha láttak már hasonlót vagy mondjuk úgyis szülővel nézik.
2022. okt. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
6+
2022. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Igen, azt mindenképp ki kell emelni, hogy nem egy túl félelmetes sorozatról van szó, viszont muszáj feltüntetni a korhatárbesorolást, ha sexuális tartalmak vannak benne, vér, erőszak, szóhasználat stb.

Ugyanez a műfaji besorolás is. Ha egyetlen zombi elsétál a vásznon, máris horror kategóriába esik, pedig simán lehet egy dráma, vígjáték bármi, csak a közeg más.


Szerintem nagy átlagban egy 14 éves más nézheti, de nyilván ezt mindenki maga kell eldöntse, hogy mennyire félelmetes neki egyik másik film/sorozat. Valakit felnőttként is zavar a vér látványa, akkor is, ha alapvetően nem durva az alkotás, de megsebesül valaki és az nagyjából élethűen van bemutatva.

2022. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Személytől függ szerintem
2022. nov. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

12-15? Attól függ, ki mennyire ijedős, miket nézett korábban.

Én 13 évesen láttam először, egyáltalán nem féltem tőle.

2023. máj. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Netflixen 17, én a III. szezontól már 18-ast tennék rá.
máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!