Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Érdemes megnéznem a Star Wars...

Érdemes megnéznem a Star Wars sorozatokat, ha ilyen fenntartásaim vannak a tévésorozatokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a sorozatokat, mert látom rajtuk, hogy kevesebb pénzből készülnek, mint a mozifilmek. Gyengébb színészek, gyengébb díszletek, gyengébb vizuális effektusok, jelmezek, stb. A történet is sok esetben ismétlődő, felesleges jelenetekkel próbálják húzni a játékidőt. Az új Star Wars sorozatok (Mandalori, Obi-Wan, Boba Fett, stb) kell ezektől tartanom?
2022. okt. 9. 17:25
A kérdező szavazást indított:
Érdemes megnézni.
Nem érdemes megnézni.
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Akkor azt mondanám, hogy neked nem érdemes. Természetesen ezeken is látszik, hogy nem egy hollywoodi blockbuster költségvetés, az időhúzós jelenetek ezekben is megvannak.
2022. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Én eddig a Mandalorient és a Kenobit láttam. A színészekre nem lehet panasz(ez igaz a legtöbb jó minőségű streaming sorozatra is), a Mandalori kifejezetten erős díszletekben és jelmezekben, speciális effektusokat kevesebbet használnak mint filmekben(ez először fura, viszont idővel egyre jobban értékeli az ember). A Kenobiban filmes mennyiségű a speciális effektus, azonban vannak "gyengébb pillanatai". A Mandalori epizódikus szerkezetű, és akad pár gyengébb rész(de ez minden más ilyen sorozatnál megesik), a Kenobi pedig olyan mint egy 5-6 órás film.

Összegezve, a Kenobi nem lett túl jó, viszont van pár igazán ütős jelenete meg nosztalgikus is, szóval egyszer muszáj látni. A Mandalorian az előbbivel ellentétben nagyon minőségi, és jól mutatja be az Új Köztársaság korát és nyitja meg az egész új érát.

2022. okt. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 harebell ***** válasza:
100%
Egy ideje nem teljesen igaz, amit írsz, sok stúdió legalább annyi pénzt fordít egy sorozatra, mint egy mozifilmre, mivel a fiatalabb korosztálynál nagyon népszerűek a sorozatok, moziba meg kevesebben járnak.
2022. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Trónok harca óta már hozzák a sorozatok a mozis minőséget, amiket felsoroltál is olyanok hogy nem fogod észrevenni a különbséget. Például az előzménytrilógiához képest is sokkal jobb a cgi mert azóta rengeteget fejlődött a technológia.
2022. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Erőt vettem magamon, és letöl... akarom mondani előfizettem a Disneyre, és megnéztem a Kenobi felét.


Összességében nekem ez tetszik, még ha sok sebből is vérzik.


SPOILER LEHET


A képi látvány, díszletek, jelmezek, kellékek elfogadhatóak, még ha egyik másik használati tárgy Phillips vagy torx csavarral van összerakva. Azért persze látszik, hogy miért használják a sötét jeleneteket és a rángatózó kamerát (ami engem egyébként nem zavar), a hirtelen vágásokat, hogy ne látszódjanak például a maszkokon, hogy nem a legjobbak. Igazából a történettel sincs nagy bajom, pedig vérzik pár sebből az is.


Ami viszont kritikán alulian csapnivaló, az a szereplők alakításai. Azt szoktam mondani, hogy ezek színpadi és reklámfilm színészek, de írhatnám a "sorozatszínész" jelzőt is, ami például nálunk a Barátok Közt óta szitokszó. A komolyabb nevek, Jimmy Smits, Joel Edgerton teljesen elfogadhatóak, de még az általam nem túl komoly színésznek tartott McGregor is jó. A mellék-mellék szereplőkkel akad gond, s bár én azt szoktam mondani, a statiszták a világ legjobb színészei, itt azok is elég gyengék. Az egyik jelenetben két extra ül egymás mellett, az egyik beszél a másikhoz (hangja nem hallatszik, csak látszik, hogy mozog a szája), de a másik nem reagálja le. Rá se néz, nem szól vissza, nincs semmilyen visszacsatolás, ül mint egy bábú. Sok ilyet láttam.


Amit viszont nagyon szomorúan írok le, mert egyébként minden szempontból többre tartom (férfiként) a női nemet, mint a férfiakat, de sajnos az eddig látott összes női szereplő pocsék. A néger inkvizítor, aki filmográfiája alapján valóban kezdő, néha olyan arcmimikái vannak, mint ha valami romkomban játszana, és nem egy filmdrámában. Sajnos a többi női színészt sem tudom kiemelni.


Ennek ellenére nagyon kíváncsi vagyok a többi részre, már ebéd közben elkezdem nézni, és lehet, hogy töltö... kölcsönzöm ki a következő sorozatot is.


Köszönöm a véleményeket, írhattok még, ha akartok!

2022. okt. 15. 09:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, és kihagytam ezt a színészóriás Christensent! Még teljes kosztümben is rossz nézni, amit művel, a seggem különb alakítást nyújt a képernyőn, mint ez a gyerek! Bocs a Christensen fanoktól!
2022. okt. 15. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!