Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 1899 sorozattal kapcsolatban...

1899 sorozattal kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Spoiler, cselekményleírás, csak az olvassa aki látta a sorozatot.


Lenne pár kérdésem, ami nem 100% tiszta:


- mit jelképez tulajdonképpen a háromszög?

- miért találták meg a Prometheus-t és miért nem volt már az archívumban?

- miért kérte a vállalat, hogy süllyesszék el?

- Daniel és Elliot miért volt a Prometheus-on? Miért emlékeznek ők és miért nem kerültek bele a 8 napos ciklusba?

- miért indul 8 naponta újra a ciklus?

- miért ölte meg Daniel a kislányt?

- miért mondja Maura apja, hogy Maura mindenkit bezárt a szimulációba? Egyáltalan ki is Maura apja és az első tiszt?

- mit szimbolizál a zöld bogár?


Bónusz

A 2099-es hajó is egy szimuláció lehet? 3 évadra terveznek, tehát jó eséllyel igen, az


Elméletek, teóriák jöhetnek.


Bocs ha hülyeséget is kérdezek, szombat éjjel néztem egyben, sok kérdés maradt bennem.



2022. nov. 28. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel az egész egy szimuláció volt így minden, ami történt totál nem releváns és bennem és felmerült csomó kérdés aztán felejtős is lett azzal, hogy valójában ezek meg sem történtek, ergo mindegy mi miért és hogyan volt. Szerintem óriási baklövés egy egész évadot erre felhúzni.. nincs súlya az egésznek. Ez így pusztán csak egy karakterbemutató évad volt. Nagyon remélem, hogy ahol most a csaj van az már nem szimuláció.
2022. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
is*
2022. nov. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy az eddigi történéseket negligálja az évadzáró. Csak azt tudjuk biztosan, hogy egy szimulációban ragadtak, a többi max. feltételezés.

Azért gondolom, hogy a 2099 is az, mert gyanúsan hasonlóak az események, illetve továbbra sem tudtuk meg, hogy ki a bátyja, hisz csak egy számítógépen írt neki.


Akármi is lesz, a zseniális Dark is a 3 évad végével lett kerek, talán itt is így lesz. Elvileg a készítők tudják, hogy hova fut ki, szóval gondolom azért a végére kapunk egy koherens történetet.

2022. nov. 29. 15:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is olvastam, hogy tudják hova akarják kifuttatni, de számomra a Dark sem volt zseniális, nekem nagyon nagy fenntartásaim vannak vele. Jelenleg az 1899-cel meg pláne. Hiszen az, hogy az egész évad csak szimuláció volt totál súlytalanná tett MINDENT amit láttunk, és pont ezért volt benne ennyi fura dolog, a bogár, a sok hajó, mindenféle rejtély, ölések stb... Jó formán bármit belerakhattak, hiszen csak szimuláció, aminek semmilyen kihatása nincs a valóságra és ha továbbra is szimulációban lesznek akkor még súlytalanabb lesz. Szerintem ezt a sorozatot már sehogy sem lehet megmenteni. Ugyanúgy, ahogy a Darkot is túltolták és elmentek egy (szerintem) élvezhetetlen irányba és dugig volt lyukakkal, amik csak úgy be lettek dobálva a sztoriba és semmit nem kezdtek vele, plusz a lezárása is elég gyenge volt, amolyan semmilyen, súlytalan, limonádé.

Ezt ne vedd támadásnak, ez csak az én véleményem, tudom, hogy a többség imádja.

Erre rátesz egy lapáttal ez a sorozat, hiszen itt még nyomás sincs rajtuk, hogy bármit meg kelljen magyarázni, mivel szimuláció. Pedig a Darkot illető csalódásom és nem tetszésem ellenére én őszintén vártam az 1899-et, azt hittem, hogy egy fokkal földhöz ragadtabb lesz annak ellenére, hogy misztikus sci-fi és úgymond nem követik el azokat a hibákat, amiket a Darkban.


Plusz a castinggal is vannak gondjaim. Ahogyan a Darkban a rendőr nő, úgy itt a terhes csaj anyja borzalmas színésznő. Bármilyen érzelmet kellene kimutatni, bármilyen szituációban van, mindig ugyanolyan a tekintete.

2022. nov. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem veszem támadásnak, ízlések és pofonok. :)


Szerintem a szimuláció nem teszi súlytalanná, hisz a karakterek döntései kihathatnak a következő szimulációban (szerintem az) betöltött szerepükre vagy akár a valódi életük történéseire, hisz ki tudja, lehet akár egy teszt is!?


Karakterépítésben szerintem sem túl erősek a készítők, de történetileg rendben van - még a kezdeti hézagok ellenére is, mert szerintem a Darkban is elég jól helyükre kerültek a dolgok, de maradjunk annyiban, hogy kevés időutazós próbálkozás van amit ennyire "logikusan" építettek fel. A legtöbb 5 perc után paradoxonba fordul, a Dark azért nem, de nem akarlak semmiről meggyőzni, ez csak saját vélemény.

A másik még, ami igen szubjektív, az a világépítés, ami a Dark és az 1899 esetén is nagyon rendben van, legalábbis nekem nagyon bejön ez a sejtelmes, szürke és misztikus atmoszféra.

2022. nov. 29. 19:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Az atmoszféra, az operatőri munka, vágás és a zene (többnyire) nagyon rendben van mindkét sorozatnál, ez így van. Aki látta a Darkot az az 1899-nél 3 perc alatt felismeri, hogy ugyanazok készítették. :)
2022. nov. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Daniel és Eliott azért volt a Prometheuson, hogy próbálják a ciklus vége előtt felébreszteni Maurát, hogy ők alapból erre hogy jöttek rá vagy mindig is ezt csinálták ez elejétől fogva azt nem lehet tudni valószínűleg már egy jó ideje hiszen ugye Eliott mondja is, hogy ilyen sokáig eddig még nem jutottak el. A Prometheus valószínűleg azért nem került be mert Daniel nem tudta megállítani a ciklust, de átprogramozta a hajót hogy ne tudjon bekerülni az archiveba és utána vészjelzést adott le a Kerberosnak hogy a következő szimuláció hajója megtalálja majd arra átmenve megpróbálhassa helyre hozni azt ami a Prometheuson nem sikerült. A lényeg hogy Daniel célja az volt hogy Maurat felébressze mielőtt a ciklus újraindul. Minden cselekedete ezt szolgálta tehát amiket kérdeztél hogy miért csinált ezért. És bár a ciklus újraindulása előtt nem sikerült felébresztenie, de megoldotta hogy ők ketten ne kerüljenek bele a ciklusba illetve ugye felülírta a rendszert és kicserélte a tárgyakat. Maura apja ahogy Daniel is mondja bent ragadt a szimulációban a többiekkel együtt, és igazából ő is csak kiakart menni a kulccsal, tehát fel akart ébredni, neki ennyi célja volt, valószínűleg azért akarták hogy elsüllyedjen a Prometheus hogy ne tudja zavarni a ciklust, a Kerberost meg azért hogy újrainduljon megint egy friss ciklus ami nem corrupt tehát nincsenek benne zavarok, a vállalat célja valószínűleg az hogy a ciklus előtt a hajó megtegye az utat mert gondolom ebben az esetben mindenki felébredne, de mivel mindig elkövetik ugyanazokat a hibákat így sosem fog ez megtörténni, viszont ha megvan a kulcs meg a piramis Maura apja meg az első tiszt eltudja hagyni a szimulációt, így nekik ez volt valószínűleg a céljuk, hogy megtalálják a kulcsot meg az eszközt amit nyit. Illetve Maura apja nagy valószínűséggel azért mondta hogy Maura mindenkit bezárt a szimulációba mert ez gondolom így is van, mármint azért hogy Eliott életben maradhasson, fenntartja a szimulációt és nem engedi felébredni az embereket, csak ugye nem emlékszik rá, de ugye mivel a bátyja átvette az irányítást így ez nem teljesen biztos mármint hogy tényleg Maura miatt kerültek ebbe a helyzetbe. Az hogy ezután mik történnek és hova futna ki azt meg valószínűleg nem tudjuk meg hiszen sajnos elkaszálták.
2023. jan. 30. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!