Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire változott az ízlésed...

Mennyire változott az ízlésed a filmek tekintetében az utóbbi pár év, évtized alatt?

Figyelt kérdés
Miket szerettél és mit szeretsz most és miért változott?

2023. máj. 4. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Kifejezetten a romantikus filmeket kezdtem most már megunni, van amibe bele sem kezdek, mert ugyanaz a sztori, gazdag jóképű srác , szerény de szép leány...


unalmas.


Illetve utóbbi időben túl sok a tini kategória.

2023. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nalam nem valtozott semmi...regen (18-20)evesen sem szerettem a romantikus filmeket.inkabb nezek horrort,vigjatekot,vampiros,misztikus filmeket.

Az akciofilmeket akkor megneztem amik tenyleg jok(A vitathatatlan 3 a kedvenc,bar az inkabb ilyen boxos mint akcio)es most is megnezem.

Szinten nem szerettem a Silveszter Stalones filmeket,Steven Seagaltol meg egyenesen rettegek 🤣.Ma sem nezem ezeket a filmeket,ugyanugy mint akkor.

32 eves vagyok most.

2023. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben válogatósabb voltam, pl. a Matrixot sem néztem meg (csak jóval később), mert az már nekem túl kommersz volt. Ma már lazább vagyok, szórakoztató filmeket is nézek, sőt, inkább azokat. 50f
2023. máj. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez de jó kérdés!


Szerintem alig-alig van ember, akinek ne változna a filmes ízlése ahogyan idősödik.


Elsőkörben onnan indulnék ki, hogy gyerekkoromban még nem ment ez a mindent letöltök/megnézek akármikor dolog. Tv-ben filmeztünk meg vhs-t kölcsönöztünk. 😄 Megvolt a bája annak, hogy egyik héten mi kölcsönöztünk, megnéztem az adott filmet 3-5x egy hét alatt, gyorsan kölcsönadtam a faluban az ismerősöknek, ők is megnézték, aztán vissza a tékába...


Így akkoriban kevés filmet sokszor néztünk. Főleg azokat, amiket tv-ből felvettünk vhs-re.


Azt pedig nalán mondani sem kell, hogy a tv szereti pörgetni a jól bevált filmeket. Így a Bud Spencer, Adam Sandler filmek pörögtek ezerrel, Jurassic filmek, 98-as godzilla, Titanic, Forrest Gump stb. Vegyes volt nagyon, volt köztük kifejezetten jó is meg bénábbak is, de inkább a kaland, családi, vígjáték vonalon mozogtam.


Aztán ahogy nagyobb lettem (14-19) jöttek a romantikus filmek pl, volt egy időszakom, amikor nagyon éltem azokat. Mára ezek már nagyon kikoptam. Leginkább azért, mert nagyon egykaptafára készülnek. X megismeri Y-t, boldogok, majd jön valami dráma (összeveszés, akármi), de aztán a végére újra összejönnek. A romantikus filmek 80%-a legalább így épül fel. Amíg ezt ki nem tapasztalja az ember addig tök jól elvan vele. Persze itt is vannak jó kivételek.


Aztán kezdtem el érdeklődni a komolyabb hangvételű filmek iránt, ami a mai napig kitart. Thriller, Krimi, Igaz történet alapú, Dráma. Ez a 4, ami leginkább leírja a filmes ízlésem. De ez is csak a többség. Ugyanúgy élvezek egy kalandfilmet is, csak az ritkább már. Mára jóval többet ad egy Wind River vagy egy Nem vénnek való vidék, mint egy szinte bàrmilyen vígjáték vagy akciófilm.

De tavaly a Top Gun folytatását mondjuk pont nagyon bírtam. :)

2023. máj. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A filmes ízlésem sosem változik, csak a mindenkori legújabb kínálat! Szubjektív vélemény, de szerintem 1970 - 2010 között volt a filmgyártás aranykora, amikor a legtöbb igazán jó alkotás született, azóta viszont csak elszórtan jön hébe-hóba 1-1 remekmű!


Műfajból nem válogatok, szinte akármi jöhet, kivéve a legdurvábban véres horrorfilmeket, mint például a Végső állomás -filmek, na azt ne! Illetve szomorúságuk miatt a drámák is távolabb állnak tőlem, de azért van belőlük pár kivétel, például a Miss Daisy sofőrje vagy a Csak egy lövés.


Amilyen fajtákat kiemelnék: nagyon szeretem az otthoni környezetben játszódó családi vígjátékokat, romantikus vígjátékokat, száguldást és autós üldözést, rejtélyekkel teli filmeket, vagy bármit, aminek érdekes sztorija van.

2023. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Semmit nem változott, a Flash Gordont szeretem 12 éves korom óta (több, mint 25 éve).
2023. máj. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Abból a szempontból nem változott, hogy mindig vígjátékokat néztem a legszívesebben.


Ami változott, hogy kb. tíz éve elkezdtem megnézni a nagy klasszikusokat műfajtól függetlenül, így elkerülhetetlenül fejlődött az ízlésem. Bő ezer film után már sokkal jobban tetszenek az "elvont" művészfilmek, de kínszenvedés tud lenni sok felszínes, kommersz film, ami korábban tetszett.

2023. máj. 5. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!