Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Apád-anyád idejöjjön c....

Az Apád-anyád idejöjjön c. filmben hogyan tudott Lindsay Lohan két karaktert játszani? Hogyan oldották meg, hogy egymás mellett legyen két ugyanaz a lány?

Figyelt kérdés
2023. máj. 14. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Eljátszotta külön-külön a két szerepet, aztán összevágták a két felvételt. Ezt már akkoriban is viszonylag simán meg lehetett oldani.
2023. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1


Még jóval korábban is megoldották ezt..Például:Nincs kettő négy nélkül(1984)

[link]

2023. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Jaaj értem, köszönöm! :D

Imádom a filmet amúgy.

2023. máj. 14. 20:17
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A Közös többszörösben Michael Keaton 4 karaktert játszott egyszerre.
2023. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Sokkal jobb az eredeti.

A L. L -féle közönséges és primitív. Tipikus amerikai moslék.

2023. máj. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5, láttam jeleneteket az eredeti filmből is (1961), nem rossz, de közel sem annyira jó, nem csak a sötétebb látványvilág, de például az apa és a házvezetőnő is jóval ingerlékenyebb karakterek, és nem annyira meghatóak a részletek, a L. L. -féle remake (1998) minden szempontból sokkal családbarátabb film! Persze ízlés dolga, de ha Neked az “közönséges primitív moslék”, akkor azzal csak a saját negatív jellemedet árulod el! Gratulálok, az emberi társadalomnak egy újabb kívülállója!


Kérdező, filmes trükkökkel bármi lehetséges, viszont ezt még hétköznapi elméletben is könnyű megcsinálni! Amikor egymás mellett vannak, azokat a jeleneteket külön-külön vették fel ugyanott, majd a jelenetek képkockáit összevágták! Ahol pedig nem látszik egyszerre mindkét arc (például mikor összeölelkeznek a faházban), ott mégkönnyebb volt a dolog, átöltözve és parókában egy dublőr volt ott Lindsay-vel!


Amúgy ezt a L. L. -féle remeke-et én is imádom, örök kedvenc filmjeim egyike! :)

2023. máj. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ezt a filmes technikát már jóval korábban is alkalmazták, azonban kezdetben látszott a két szereplő között egy függőleges vonal a filmben. Valamelyik rajzfilm, talán a SouthPark ki is figurázta ezt az egyik epizódjában, mikor megduplázódik az egyik karakter, és látszik köztük egy ilyen vonal.
2023. máj. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6, igen, én is gondolkodtam ezen az átöltözős dolgon. 😁
2023. máj. 15. 14:55
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Ha kátszik egy vonal, az bénázás.

De valóban az egyik legegyszerübb trükk, amikor függőlegesen letakarják a fél lencsét. Így az a képrész üres marad. Majd a maszkot megfordítják, és felveszik a másik részképet.

A módszer egyik gyengélye, hogy nem lóghat át a szereplő a másik oldalra. Pl. Nem teheti a kezét a másik önmaga vállára, pláne nem ölelhet meg saját magát.

Sokféle ügyeskedés volt a számítógépek előtt is.

Filmes trükk az amerikai éjszaka is. Aki tudja, mit keressen, észreveszi, de egy átlag néző nem.

Ennek az a kényege, hogy az éjszakai jeleneteket nappal veszik fel. A közeli dolgokat túlvilágítják. Több fény kell, mint amennyi a környezetben van.

Ekkor le lehet blendézni a kamerát. Az előtér megdelelő megvilágításban kerül a filmre, a rávolabbiak sötétek lesz.

Az Apád anyádban úgy tudom használtak dublőröket is.

Másik kislányra ugyanolyan ruhát adtak, parókát a fejére, és amikir mindjét lány egyszerre látszik ő helyettesíti az igazit.

Az arca nem látszik, vagy nem megfigyelhetően. Nem lehet észrevenni.

2023. máj. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egyébként melyik jelenetben látszik a vonal?

Eddig nem vettem észre 😅

2023. máj. 16. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!