Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a kedvenc holokauszt...

Melyik a kedvenc holokauszt filmed? Miért?

Figyelt kérdés

2023. jún. 7. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Mind borzalmas
2023. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Schindler listája, nem mintha úgymond sorba nézném az ilyen filmeket de ez jó lett nagyon.
2023. jún. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Schindler listaja...ez az egyetlen amit kepes vagyok megnezni

Nem tudom miert.

2023. jún. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Schindler listája, az Anne Frank filmek, Sorstalanság, A zongorista, A csíkos pizsamás fiú, Az ördög számtana.


Hogy miért? Mert szerintem ezek ütnek a legjobban, ezek adják át azt az érzetet, hogy milyen is voltak a 40-es évek. Amibe a mai nácik (pl.: Mi Hazánkos fasiszták) bele sem tudnak gondolni igazán.

2023. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bbenjoe ***** válasza:
100%
Csak a Saul fiát láttam. Az méltó az Oscar-díjra. Még egyszer azonban nem nézem meg, annyira iszonyatos a téma és bemutatása.
2023. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ahelyett, hogy megismételném, amit a többiek mondtak, hadd ajánljak még kettőt:


Az egyik a valószínűleg legelismertebb a témában, a Soá (1985), ami egy kilencórás dokumentumfilm. Nem mutatnak benne semmit, csak szemtanúk mesélnek róla, de az gyakran erősebb, mint a képek.


A másik nem igazán holokausztfilm: Szabó Istvántól a Szerelmesfilm (1970). Ebben van egy jelenet, ahol egy "túlélő" (színész) szintén elmeséli, mi történt vele.

2023. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Schindler listája, annyira el lett találva. Oké, hogy borzalmas maga a témája, de mégis annyira jó.
2023. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az élet szép - az egyetlen, ami tetszik. Szomorú, mégis "vidám", mert apuka próbálja azzá tenni, hogy a gyereke ne egy poklot lásson, hanem a "játékos oldalát" (amennyire teheti).


Nagyon szépen bemutatja a szülői szeretetet, hogy milyen módon igyekszik védeni a gyerekét, az önfeláldozást, pozitív értékeket...

2023. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez is van olyan jó mint a Schindler lUstája, szintén igaz történet alapján, Budapesten játszódik, egy csomó híres magyar színésszel (Cserhalmi György, Stohl András, Bezerédy Zoltán, Garas Dezső, Szacsvay László, Rudolf Péter, Ónodi Eszter, stb.)

2023. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Az élet szép

A napfény íze

2023. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!