Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem volt a Barátok...

Miért nem volt a Barátok köztben egyetlen plus size hölgy szereplő sem?

Figyelt kérdés

A magyar társadalom jelentős része túlsúlyos vagy elhízott. Ehhez képest a 23 év alatt konkrétan 0, azaz NULLA nagyobbacska nőre emlékszem vissza a sorozatból. Vagyis a valós jelenlétükhöz képest igencsak alul voltak reprezentálva (sehogy).


Vagy én emlékszem rosszul és volt ilyen fontos szereplő?


Az ország legnézettebb sorozataként rengeteget tehettek volna az elfogadásért (elsősorban a saját testünk elfogadásáért).


Emiatt az egyéb témákba beleállás (meleg téma, idősebb nő - fiatalabb férfi stb.) is kissé képmutatónak hat nekem.


2023. jún. 28. 10:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
35%

"Ebben az esetben is elfogadhatatlan a hozzáállás."

Miért lenne az? Se a 30% nem jelenti azt hogy minden közösségben kell lennie túlsúlyosnak, se azt nem jelentj hogy egy tv sorozatban kötelező szerepeltetni ilyen karaktert.

2023. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%
Ja, meg senki sem dohányzott.
2023. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
77%
De volt, pont làttam egy részből bevàgást amikor a Zsolt próbàl randizni és egy plus size hölgyel akad összetűzésbe :D
2023. jún. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#2 #3 Épp most megy a műsor és felül kell bírálnom a véleményem... Szentmihályi mama véletlenül sem testesebb. Nagyjából a súlyával edzek bicepszre (két kézzel) pedig nem én vagyok a Schwarzi. Valamiért én is nagyobbra emlékeztem mindenesetre.
2023. jún. 28. 20:44
 15/16 anonim ***** válasza:
Az említett időszak óta az átlag férfi 15-20%-ot hízott, az átlag nő meg 60-66%-ot. Ennek megfelelően nem alul voltatok reprezentálva, csak sokat változtatok, a body positive movement szerint előnyötökre!
2023. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, volt-e meleg, leszbikus, vagy csak simán ronda szereplő, de azokat is elvárhatnád, bár nyilván kisebb arányban. Nem hiszem, hogy valaha céloztak volna rá, hogy a szereplők testalkata a magyar átlagot tükrözi. Bőven vannak szerintem olyan filmek, sorozatok, ahol vannak kövér szereplők. Nem hiszem, hogy attól kéne a túlsúlyos embereknek szégyellnie a testét, hogy a tévében nem, vagy csak ritkán találkozik ilyennel, vagy fordítva, hogy ok lenne az ellenkezője (a gyakori megjelenés) ennek elfogadására. Én pl. nem vagyok túl jóképű, mégsem zavar egyáltalán, hogy ritkán látok kevésbé előnyös megjelenésű szereplőt. Tehát ha zavar a testalkatod, akkor tenni kell ellene, ha lehet, és nem azt várni, hogy a műsorok igazodjanak az "átlagos" testalkatúakhoz (mint ahogy a Dove és társai hiszik).
2023. júl. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!