Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért tartják ijesztőnek,...

Miért tartják ijesztőnek, félelmetesnek a régebbi horrofilmeket az idősebb korosztály?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a 90-es évek és azelőtti horror kategóriába sorolható filmektől retteg a 40-50-60-as korosztály (szüleim), de az én korosztályomnak vagy vígjáték vagy dögunalom.

Számomra vagy unalmas a sztori (értem a pszichológiát és az üzenetét, csak nem mozgat meg), vagy a sztori izgalmas, de a kellékek olyan szinten gagyik, hogy már kínos.


A cápában látszik, hogy hungarocellből van a cápa. például.


A mostani horrorfilmekben is csak a jumpscare az ijesztő, vagy az, amikor tudod, hogy meg fogsz ijedni, csak nem tudod mikor. Hangok, fények stb rávezetnek, atól tud parázni az ember. De a régi filmeken még a jumpscare sem ijesztő. Beugrik egy műanyag rongyos baba gagyi piros festékes vérrel? Meg szivacskéssel? Vagy ha leszúrnak valakit a karja és a mellkassa közé szúr? meg kecsappal van leöntve az inge, sehol egy vágási nyom??


2023. jún. 30. 22:29
 1/10 A kérdező kommentje:

Másik példa. A Madarak.

Tökéletesen értem miről szól, sőt amikor először láttam akkor is rájöttem, hogy mit akar üzenni. De azt viszont nem értem, hogy mit rettegnek ettől az idősebbek? Még ha ijesztő is lenne az amit látok akkor is csak film, a monitoron/tv képernyőn látom, nem valós.. Tehát nincs mitől félni, rettegni.

2023. jún. 30. 22:36
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Mert ezek szerint soha egyetlen igazi régebbi horror filmet sem láttál, maximum valami zs kategóriás vacakot, ha a vér kecsapból volt, a cápa meg hungarocellből.
2023. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2: A Hitchcock filmek nem utolsók és a Cápa sem :)

nem a Sikoly félékre gondolok, azok akkor is vígjátékok voltak

2023. jún. 30. 23:39
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

A Spielberg féle Cápában meg pláne nem hungarocell cápával dolgoztak, ekkora baromságot nem tudom, honnan vettél. Egy alapvetően fából készült animatronikus cápával dolgoztak:

[link]

2023. jún. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a horrorfilmeknek alapvetően a hangulatteremtés a lényege nem az ijesztgetés.A cgi helyett is sokkal hatásosabb egy jól elkészített praktikus effekt.

Azt írod hogy számodra unalmas a sztori pedig a történet az totál lényegtelen egy jó horrornál.Maga John Carpenter mondta,hogy az olasz eredeti 77es Suspiria máig a 3 legjobb horrorfilm között van,meglepődnél a totálisan esetleges majdhogynem semmi sztoriján.Viszont totális audio-vizuális terror utánozhatatlan hangulattal.Említhetem még a 74es Texasi láncfűrészes mészárlást is amiben fél deci vér ha folyik de olyan intenzitása van(főleg a vacsora jelenet),hogy máig nem tudták megközelíteni-ezt is soksok kritikus véli így,a film helyett is kapott a new yorki modern művészetek múzeumában.Persze van véresebb meg jumpscaresebb remake...de az eredeti konkrétan beleég az agyba.

Szóval az ifjabb generáció már a sokadik mutációját kapja a horrorfilmeknek nagy studióháttérel,sztoriötlet köré írt filmekkel,remakekkel tele lélektelen cgi effektekkel de nem téved az idősebb korosztály ha inkább a nagymesterek(Mario Bava,Dario Argento,Lucio Fulci stb) kézműveshorrorjait választja,megérdemelten kultklasszikusok azok.

2023. júl. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem érdekességképpen nézd meg ezt...

https://www.youtube.com/watch?v=fTGM04Gn2I4

2023. júl. 1. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TR75 ***** válasza:
100%
Más az ingerküszöb, a szocializáció, na meg annak a korosztálynak azok a horrorok voltak a "beavatás" a műfajba.
2023. júl. 1. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért a 79es Cannibal holocaust még mindig komoly ingerküszöb.

De a para meg a belezés(a cannibal holocaust sem emiatt hanem az emberi gonoszság miatt kemény) inkább a fiatal horrorrajongók mércéje.Azt majd felváltja a műfaj mély ismeretéből fakadó atmoszférateremtés finomságai.

2023. júl. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na, ez jó kérdés és én se értem...

Bár ezek szerint lassan a szüleid korosztálya vagyok. De nem értem, hogy amit a 90-es években gyerekkoromban nem engedtek megnézni, azon mi olyan van, amit ne láthattam volna. Nem kicsit túltolták. Sok 16, 18-as karikás film is szerintem el van túlozva.

2023. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9


Minden el van túlozva..Az az igazi amikor a dzsihadisták általuk közzétett videókban valóban és elismerten fejeznek le embereket.Minden más csak eltúlzott fikció..

2023. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!