Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Elolvastam a Szilmarilokat és...

Elolvastam a Szilmarilokat és megnéztem A Gyűrűk Ura: A hatalom gyűrűi sorozatot és konkrétan 0 dolog volt benne, amit olvastam. Ti láttok közöset a könyvben és a sorozatban, mert én inkább nem?

Figyelt kérdés
Egyedül az egyezett, hogy van Galadriel (aki a könyv nem igazán említi meg Númenor létrejötte után), van Sauron (akiről a könyv nem ír ennyi maszlagot, hogy eltitkolt ember volt, hanem konkrétan kimondja, hogy ő Sauron, sőt, még a númenoriakat is ráveszi egyidőben Melkor imádatára) és hogy Középföldén dúltak csaták (megjegyzem Númenorban is, meg amikor nyugatra mentek és elpusztultak, meg Isildur a hajóival elment, meg hogy ellopott egy fehér fa gyümölcsöt/gyökeret, amit majd Minas Tirithben végül elültet stb). A hobbitokról egy nagy büdös semmit ír a könyv. És Gandalfról sem ír semmit azonkívül, hogy megjelent a harmadkorban Sarumánnal együtt. Szóval tényleg nem értem, mi ez az a sorozat. Kérlek, segítetek megérteni. Lehet, valami fölött elsiklottam.

2023. aug. 26. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A Szilmarilok keveset ír a másodkorról, és mivel csak ahhoz voltak meg a filmesítédi jogaik (bár elég sokat raktak be flashback szinten az Első Korról, gondolom megvárták vele Christopher Tolkien halálát), ezért kitaláltak mindenfélét. Nem kell túlgondolni, az extrák és változtatások nagy része sokkal prózaibb: a hobbitok és Gandalf kellett, hogy még “gyűrűk urásabb” legyen és így többen nézzék meg a sorozatot. A könnyebb történetmesélés végett összevontak kb. 1500 évet. Szauronról le van valahol írva, hogy a Hatalom Gyűrűinek kovácsolása idején Annatar, Az Ajándékok Ura képében férkőzött a tündék közelébe, ami egy szemnek tetsző forma volt (ami 99%, hogy egy tündét jelentene, de akkor nem tudták volna belerakni a Délfölde királya plotot). Galadriel komplett személyiségtorzulása meg azért került bele a történetbe, hogy “erős női karakter” lehessen (ami egy ökörség, a két trilógiában sokkal egyértelműbb, hogy Galadriel Középfölde egyik legerősebb entitása, itt egy folytos dühös tinilányként visekedik).

Úgyhogy nem kell aggódni, a Hatalom Gyűrűi sorozat Tolkien világának egy leegyszerűsített, széles körű és “modern” közönség számára legyártott váza. Ironikus módon van erre egy Tolkien-idézet:

“Evil cannot create anything new, they can only corrupt and ruin good forces have invented or made”

2023. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajna egyik amazon fantasy sorozat sem jó. A Rings of power és a Wheel of time is kuka.

De ezt lehetett sejteni.

2023. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D-Mano ***** válasza:

Itt egy jó kis kritika A hatalom gyűrűi sorozatról:

[link]

2023. aug. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hol lehet olvasni akkor többet a másodkorról?
2023. aug. 26. 20:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A Befejezetlen regék Númenorról és Középföldéről és a Númenor Bukása (utóbbi nagyon új, nem tudom, hogy van-e már magyar nyelven) a Másodkorról szól.
2023. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A befejeztelen regék Númenorról és Középföldéről megvan, de még nem olvastam. A Númenor Bukása pedig elég drága, ahogy láttam. Van egyáltalán bármi értelme megvenni, ha megvan a befejezetlen regék?

2023. aug. 26. 21:51
 7/9 anonim válasza:
100%
A Númenor bukásában nincs új tartalom, egyszerűen a Gyűrűk Ura függelékek, a Szilmarilok, a Befejezetlen regék, illetve a Középfölde históriája vonatkozó részeiből ollózták össze a Númenorra vonatkozó részeket és időrendi sorrendbe szedték. Jópofa, de nem ad sok újat.
2023. szept. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem megérte megvenni a Númenor bukását. Igényes, keményfedeles, illusztrált kiadás. A Középfölde históriája pedig wc papír pótlék minőségű. A Befejezetlen regék borítója ronda
2023. szept. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

1-es.

Ez a kommented mennyire tartalmaz spoilereket?

2023. nov. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!