Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Superman visszatér című...

Superman visszatér című filmben, ezt a jelenetet csak én dolgoztam fel gyerekként nehezen?

Figyelt kérdés

Arra a jelenetre gondolok, amikor megérkezik a kriptonit szigetre majd konfrontálódik Lex-el, aki leüti arról a magaslatról, majd utána a földön is még párat belerúg és szavakkal gúnyolja. Utána pedig az emberei elhurcolják, és megrugdossák, megverik a földön..


Szerintem iszonyúan erős jelenet, én sokáig nem tudtam ezt feldolgozni. Ha egy szuper erős gonosz teszi ezt egy szuper erős jóval, az megint más.

De itt valahogy teljesen más a dolog, itt egy istent vernek meg sima emberek, szupererő nélkül.

Számomra szörnyű azt nézni, ahogy az arcánál fogva vonszolják a földön, és eldobják a levegőbe mint egy próbababát. Utána pedig szerencsétlen próbálna elmenekülni, már már szánalmas módon, de mennek utána és folyton letapossák, és belerúgnak sokszor. A legvégén pedig még az egyikük vízbe is beleakarja folytani..Lex pedig leszúrja, és vigyorogva gúnyosan azt mondja neki, hogy "Na most repülj!", Utána pedig mutatják, ahogy ezek az alakok nyugodtan és jókedvűen kártyáznak egymással ugyanazon a szigeten. És a mai napig nem értem, hogy ez a film hogy lehet 12 korhatáros.. Tegyük hozzá, hogy Lois Lane-t pár jelenettel korábban, egy hajón megveri egy férfi!, és majdnem meg is öli. Utána pedig az anyát a fiával bezárják egy konyhába, és a süllyedő hajón hagyják őket. Én úgy gondolom, hogy ezek a jelenetek nagyon felkavarhatnak egy kisgyereket, ahogy engem is felkavartak anno. Már csak ez a két jelenet miatt instant menne tőlem a 16+ korhatár. Hasonlóan vagyok a 2002-es Pókemberrel, azért a végső csata a romos épület mellett elég durva, annyiban talán jobb, hogy ott hasonló erőviszonyok, és mondhatni fer küzdelmet vív a szuper gonosz a jóval.. A Superman visszatérben viszont semmilyen csatát nem láthatunk, egyszerűen csak elverik és megalázzák a legyengült Supermant, aki a tortúra végén lezuhan a szikláról. Szerintem a vala készült legdurvább szuperhős film, már csak a fenti jelenet miatt is. Ti mit gondoltok? Én vagyok mimóza lelkű, vagy ezek a jelenetek nem egy 12 éves gyereknek készültek. Tudom tudom, 12 felett szóval 12-16 mondjuk. De 12 alatt nagykorú mellett megnézheted elvileg.



2023. aug. 29. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Csak te
2023. aug. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Értem az okfejtésed barátom. Nem tudom láttad -e a Batman Superman ellen - Az igazság hajnala, című filmet. Ha igen, akkor érdekelne arról is a véleményed! Bizony abban is van egy hasonló jelenet…
2023. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2# Ha arra a jelenetre gondolsz, amikor Bruce Wayne fölénybe kerül a Superman elleni harcba, arról az a véleményem, hogy koránt sem ennyire felkavaró. Ott két szuper erős (ráadásul jó) karakter feszül egymásnak, Batman is kap az elején párat, aztán Superman is persze.

És a Batman V. Superman 16+ korhatárral ment, abban is vannak persze "erősebb" bunyók, akár Superman halála is a végén, de közel sem annyira felkavaró mint nekem, mint a Superman Visszatér. És nem, nem vagyok Superman rajongó, mégcsak nem is feltétlen sajnálom Supermant, de ez tipikusan az a jelenet, amit egyszerűen nehéz nézni. Ahogy azt is, hogy egy nőt megakarnak verni, sőt meg is teszik félig meddig. Nekem meglepő is volt, hogy egy képregény filmben ilyen erőszakot mutatnak be. Még Bane és Batman küzdelme sem viselt a Sötét lovag felemelkedésben, pontosan azért, mert szinte egyenlő erők küzdenek 1 az 1 ellen. Kap rendesen mindkettő, a végén az egyiknek alul kell maradni.. Szomorú, de egyáltalán nem mérhető szerintem a Superman Visszatér fentebb említett jelenetéhez. És az ráadásul nem is csata, szimplán egy megalázó verés. De az is úgy, hogy a Superman semmit sem tud tenni, vagy megvédeni magát.

Persze ostoba volt, minek ment oda ha a kryptonite elveszi az erejét, ezt egyszerűen azonnal éreznie kellett volna, már a szigethez közeledve is. De nem hogy nem menekül el, szemmel láthatóan neki akar menni Lex-nek, akinek az emberei is a szigeten vannak.

2023. szept. 4. 03:12
 4/9 anonim ***** válasza:
A superman visszatér filmnek semmi értelme nem volt. Nem tudni hogy melyik film folytatása nem volt benne rendes főgonsz hanem megint csak lex luthor nem volt így harcjelenet és az a durva hogy a kétezres években csak 1 superman film volt
2023. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4' Én úgy tudom, a 2. résznek a folytatása akar lenni
2023. szept. 11. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kicsit unalmas hogy kb minden második szuperhősfilm arról szól hogy a szuperhős elveszti az erejét, vagy az ellenfele kap egy majdnem pont ugyanolyan képességet.


Példák (a teljesség igénye nélkül)


Vasember

Vasember 2

Vasember 3

Hihetetlen Hulk

Thor

Amerika Kapitány: Az első bosszúáló

Amerika Kapitány: A tél katonája

Pókember: Homecoming

Fekete Párduc

Bosszúállók: Ultron kora


De hogy ne csak az MCU-ból legyen:


Pókember 2

Pókember 3

A sötét lovag: felemelkedés. (mondjuk itt pont zseniálisan lett megoldva)


és persze az említett Superman visszatér, bár azt nem láttam végig.


A Flash sorozatban volt a legidegesítőbb mikor a Flash csak úgy odadobta a képességét anélkül hogy megpróbálta volna megoldani a problémát. Hogy miért? Mert ez volt a forgatókönyvben.

jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Seracco ***** válasza:

Az aljasok már csak ilyenek. Simán képesek visszaélni azzal hogy ők erősebbek. Engem az lepett volna meg ha Luthor-ék nem használták volna csúnyán ki azt hogy Supi elvesztette a spéci képességeit. Azt nem mondom hogy nem lehetett volna visszafogottabbra kitalálni azt a jelenetet, de nem hiszem hogy nagyon meg kell lepődni azon amit kaptunk.



"Tegyük hozzá, hogy Lois Lane-t pár jelenettel korábban, egy hajón megveri egy férfi!, és majdnem meg is öli."


Ráadásul a pasast a gyerek nyírja ki. Nem tudatosan ugyan de kihasználja azt hogy akkor nagyon erős lett és úgy fordul a gyengébb ellen. De legalább ő jót akart azzal amit tett, plusz nem is tudhatta igazán azt hogy mi lesz akkor amikor eltrafálja a zongorával a manuszt. Csak az számított neki hogy megmentse anyut.



"Ha arra a jelenetre gondolsz, amikor Bruce Wayne fölénybe kerül a Superman elleni harcba, arról az a véleményem, hogy koránt sem ennyire felkavaró. Ott két szuper erős (ráadásul jó) karakter feszül egymásnak, Batman is kap az elején párat, aztán Superman is persze."


Azt tegyük hozzá hogy Supi a bunyó nagy része alatt bizony a szuperereje nélkül volt és jó néhány elég durvát kapott, míg Batman a spéci páncéljában a helyzetet kétszer is kihasználva visszaélt azzal hogy Supi gyengébb lett. Akkor Brucey nem kicsit volt hasonló Luthor-ékhoz. Bizonyos értelemben még rosszabb is volt náluk mert jobban osztotta Supit mint amazok amaz Supit, plusz ő a páncéljával még fel is lett turbózva. Supi mázlija csak az volt hogy nem hagyták el teljesen a spéci képességei, máskülönben elég hamar agyon lett volna verve.



"Nekem meglepő is volt, hogy egy képregény filmben ilyen erőszakot mutatnak be."


Pedig ennek a muvinak a megjelenésekor nem volt ismeretlen az hogy egy képregényfilm erőszakos jelenetekkel operál.

Például: "A holló" filmek és "Sin City"

jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 Igaz, de utóbbi két film meg is kapta a 18-as korhatárt. Superman Visszatér csal 12-es, szerintem egy 16-ost kaphatott volna azért. Szerintem ezek a jelenetek nem egy 12 éves gyereknek vannak.
jan. 8. 20:19
 9/9 Seracco ***** válasza:
A korhatárral a beidézett mondat esetében nem foglalkoztam, mert az a rész kimaradt belőle, ami miatt általánosításnak vettem.
jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!