Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potter és a Titkok...

Harry Potter és a Titkok kamrájával kapcsolatban meg tudná ezt válaszolni vakaki?

Figyelt kérdés

Igazából két kérdésem is van.


1. Amikor Ginny vérrel írja fel a szöveget a falra, az minek a vére volt?


2. Harry a Zsebkosz közben rátalál a dicsőség kezére, ami ugye elkapja a kezét. Csak egy keveset tudok róla. Valaki leírná pár szóban, hogy ez mi is pontosan? Annyit találtam róla, hogy Malfoy ezt használja később valamelyik részben, meg hogy elvileg gyertyaként is funkcionál. Harry kezét hogy hogy elkapta és Malfoy-ét pedig nem?


Ezekkel sajnos nem igazán vagyok tisztában, de legalábbis nem emlékszem sajnos. Előre is köszi a válaszokat!



2023. okt. 25. 06:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1 azt hiszem hagrid csirkeinek verevel.

A másikat nem tudom.

2023. okt. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Hagrid csirkéinek a vére.

2. A Dicsőség keze lényegében egy gyertyatartó, ami csak annak világít, aki fogja. Draco a Félvér hercegben használja, amikor meg akarja ölni Dumbledore-t. Harryt valószínűleg azért kapja el, mert egy ügyetlen gyerek volt, amikor hozzáért. Draco viszont később már egy nagyobb kamasz, aki tudta, hogyan működik, ezért minden bizonnyal meg tudta fogni normálisan.

2023. okt. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. okt. 25. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk az az érdekes, hogyha az csak csirkevér, akkor hogyhogy nem tudták a tanév vége előtt már eltüntetni korábban?
2023. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vérrel írta, hanem festékkel. Tom Denem parodizálja ki lent a kamrában Ginnyt.

Kedves Tom! Nem emlékszem mit csináltam Halloween estéjén, de valaki megtámadott egy macskát és nekem tiszta festék a ruhám.

A dicsőség kezéről szintén ebben a könyvben esik szó.

"Áh, a Dicsőség keze. Ha gyertyát dugunk bele csak annak világít aki tartja."

Draco a csuklórésznél tartotta, szóval nem kapta el a kezét.

jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!