Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mindegyik filmnél, sorozatnál...

Mindegyik filmnél, sorozatnál miért nem a 48 fps már az alapszabvány?

Figyelt kérdés
2024 van mindjárt, a blu-ray gyakorlatilag már 15 éve elterjedt. Miért baszakodnak még mindig a 24 fps filmekkel?! Vagy csak engem zavarnak ennyire? 24 fps-el nézni a filmeket idegesít, szerencsére van az LG tévémen trumotion, azt be kell kapcsolnom mert a 24 fps a szememnek már akadozik. Az avatart természetesen 48 fps-ben néztem a mozikban és szemmel látható különbség volt. Trumotion segít valamennyit és simább lesz a mozgás. Sport műsorokat is kb. Bűn 24 fps-ben sugározni. Mert aki szerintem minimálisan igényes a filmekre az már 15 gigabyte alatt le sem tölt filmet. A következő lépésnek annak kéne lennie, hogy mindent már 48 fps-ben vesznek fel.

2023. nov. 20. 01:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
24 fps mellett lehet olyan záridőt használni, ami a legjobban adja vissza az emberi szem mozgás-elmosódás érzékelését. Ez a filmes hatás alapja.
2023. nov. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"Mert aki szerintem minimálisan igényes a filmekre az már 15 gigabyte alatt le sem tölt filmet"


Azért itt jót röhögtem.... Igényességről beszélsz úgy, hogy meg sem veszed, rendben....

2023. nov. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért nem veszem meg mindegyik kedvenc filmem eredeti blu-rayen mert nincs kolbászból a kerítés. De moziba szoktam járni. Ha meg olyan jó a film akkor akár kétszer is megnézem moziban
2023. nov. 20. 12:08
 4/12 A kérdező kommentje:
Engem zavar a 24 képkocka, szerencsére van motion beállítás mindegyik modern tv-n
2023. nov. 20. 12:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Na én meg pont ezt a Trumotiont kapcsolom ki azonnal 🤣 szabályosan b@ssza a szemem a "sok" frame🤣
2023. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen olvastam, hogy sokan egyenesen utálják. Nem vagyunk egyformák én igyekszem bekapcsolni mindig, ha nem is maxon
2023. nov. 20. 13:29
 7/12 anonim válasza:
Hát látszik hogy semmit az ég világon nem értesz a filmekhez. Egy google keresés telt volna neked hogy miért vannak 24 fps-ben a filmek, de mindegy elmagyarázom. Ahogy már korábban is említette más neked “normál” felvételkor a záridőben a második szám kb a duplája az fps-nek az az 24 fps-nél 1/50 és ez a “legmozisabb” kinézet meg ez adja vissza azt ahogy az ember lát elmosódást bemozdulásnál. De ez nem jelenti azt hogy nem használnak kisebb vagy nagyobb záridőt. Pl a ‘saving private ryan’ film sokkal kisebb záridővel készült ahogy más háborús és sport filmek / jelenetek mert ez adja vissza azt az adrenalin érzést amit érez az ember. (Még van sok más összetevője, pl a pal meg ntsc is de röviden és tömören: 24 fps és 1/50 záridő a legjobb a filmekhez a nagyon nagyon nagy többség szerint, az aki szeret filmet nagyobb fpsel nézni mint te az egy nagyon nagyon kevés ember, ezért nem készítik úgy.)
ápr. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Meglehet, nálam be van kapcsolva a tv-n, hogy simább legyen a mozgás és hogy kiegészítse képkockákkal. Avatart is élveztem a mozikban magasabb fps-el
ápr. 8. 09:17
 9/12 A kérdező kommentje:
De hát ez olyan, hogy néhány filmet már 6-8k-ban forgatnak annak sincs értelme mégis megteszik, de ha van cáfoljatok. Egyébként valóban a legtöbb film miben készül manapság? 1080p és csak fel van húzva 4k-ra ha kell?
ápr. 8. 10:20
 10/12 anonim válasza:
1db mozi film nem keszul 1080p. Rengeteget filmre veszik ahol nincsen felbontas tehat attol fugg hogy hogyan digitalizaljak. Amit meg alapbol digitalisan vesznek az minimum 4k de altalaban 6-8k
ápr. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!