Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Csillagkapuban a zárható...

A Csillagkapuban a zárható íriszt, a kapu nyitásakor keletkező örvény miért nem lyukasztja át?

Figyelt kérdés
Ugye több részben is elmondják, hogy a kapu megnyílásakor keletkező örvény bármit elpusztít ami az útjába kerül, akkor az íriszt miért nem? Több részben is, amikor teljesen ismeretlen helyröl jön tárcsázás, és nincs CSK jelzés, akkor még a kapu megnyílása előtt zárják az íriszt, de semmi baja, ez vagy elvan magyarázva valamelyik részben, csak még nem értem oda (jelenleg ujranézem, ezer éve láttam, most a 2. Évad felénél vagyok) vagy egy hatalmas logikai bukfenc ez.

dec. 2. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az írisz miatt nem alakul ki az örvény.

Nem hiszem, hogy konkrétan említik, de ezért nem lehet eltemetett kapun át sem utazni. Ha az örvény ki tudna alakulni, akkor amúgy is vágna egy lyukat oda, ahova temették. Viszont ekkor sem alakul ki az örvény és mindenki nekicsapódik annak, amibe eltemették a kaput.

dec. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%
A sorozatbeli magyarazat szerint azert, mert az irisz mikrometerekre van csak az esemenyhorizonttol ami maga a kapu, igy az anyag (es az orveny) nem tud ujra materializalodni. Barmi ami at akarna jonni a zart irisz miatt dezintegralva marad, igy elpusztul.
dec. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jól írta az első két válaszoló. Az írisz olyan közel van az eseményhorizonthoz, hogy amiatt ki sem tud alakulni az örvény.


A 3. évad 17. epizódjában biztosan van erről szó. Ez az a rész, amiben egy idegen bolygón egy meteorrajt akarnak megfigyelni, de kiderül, hogy ez a rendszeresen bekövetkező esemény már többször részben elpusztította a lakosságot, településeket. A túlélők mindig a barlangokban vészelték át a dolgot. A CSK1 most átmenekíti őket a kapun, de néhány ember + O'Neill a barlangokban húzza meg magát. A meteorzáporban ledől, eltemetődik a kapu, O'Neill ott reked.

Végül érte tudnak menni a kapun át, de csak úgy, hogy először valami különleges sugárzást küldenek át a kapun, aminek a részecskéi így is át tudnak jutni, és kialakítanak akkora helyet az eltemetett kapu előtt, hogy már létrejöhessen az örvény. A következő tárcsázáskor így már kialakul az örvény, ami csinál akkora üreget a Föld alatt, amiben Teal'c elfér, és ki tudja ásni magát a felszínre.


Jobb kérdés a témában szerintem, hogy ha az írisz miatt semmi nem tud újra összeállni, akkor az üldöző jaffák miért szoktak koppanni rajta.

ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!