Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy működnek a torrentek?

Hogy működnek a torrentek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 3. 18:10
 1/2 hnle ***** válasza:
100%
P2p vagy person to person (személytől személyig).Torrentezéshez szükséged lesz egy kliensre (utorrent,bitcomet,azureus stb) majd megnyitod a torrent fájlt ezzel a klienssel, kiválasztod a célmappát majd leokézod.Az egésznek a lényege tehát hogy egy olyan embertől töltöd a filmet/játékot/programot akinek 100%ig megvan (ő a seeder) de közben olyan emberektől is töltesz le adatot akik veled együtt töltenek (ők a leecherek) tehát minél több a seeder és a leecher annál jobb(ebből is inkább a seeder).A letöltési sebbeség függ a perek feltöltési sebbességétől (perek=seeder+leecher).Vannak publikus és privát torrent oldalak, ahová csak meghívóval kerülhetsz be viszont álltalában sokkal nagyobb sávszéllel tudsz ilyen oldalakról tölteni , mint publikusról!Persze mindennek van hátulütője mégpedig az arány... nem csak az a lényeg hogy letölts hanem hogy fel is tölts, hogy mások is leszedhessék amit te.Privát oldalakon nagyon fontoss a jó arány különben kidobhatnak!Ezért ajánlatos miután elérte a torrented a 100% futva hagyni a klienst és feltölteni(ilyenkor seeder leszel) minimum 1.000-ig vagyis ha a torrent 2gb akkor az 1.000 arányhoz min. 2gb-t felkell töltened!Kb ennyi remélem nem hagytam ki semmit és hogy nem fogalmaztam túl bonyolultan.
2009. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

Az előző nagyon összeszedetten megfogalmazta, íme az én egyszerű, primitív verzióm:


Előszőr is kell egy letöltőprogram (én a Bitcometet használom), majd felmész egy torrentoldalra (pl: torrentz.com), megkeresed amit le szeretnél tölteni, letöltöd a torrentet (ez pár mp alatt lejön), majd jobb klikk a letöltött torrentre: társítás> bitcomet. És már tölti is:)

2009. jan. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!