Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Darth Vader csak szerintem...

Darth Vader csak szerintem túlértékelt?

Figyelt kérdés

Sokan az egyik legnagyobb sith nagyúrnak tartják. Szerintem egyáltalán nem volt annyira erős. A legtöbb jedi mester pl. Yoda, Mace Windu, de még Obi-Wan Kenobi is simán legyőzte volna. Obi-Wan le is győzte


Sidious ellen meg semmi esélye nem lett volna.



febr. 3. 20:14
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
24%
Az egész Star Wars túlértékelt.
febr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Emily ***** válasza:
85%

Darth Vader volt az első legendás Sith nagyúr, akit a közönség látott, azért vált olyan meghatározóvá és maradt is az a mai napig.

Amúgy Anakinként szerintem összetettebb karakter, meg egyébként azóta sok más nagyon erős, összetett, karizmatikus Sith-tel/Sötét Erőhasználóval gazdagodott a Star Wars világa. Vader erős, de akkor is csupán egy közülük.

febr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
73%

Nem túlértékelt, egy központi szereplő rettentő tragikus élettel.

Értem amit a 2-es leírt, de az teszi mégis a legnagyobb Sithé hogy mindezek ellenére maradt benne jóság, ami vele történt és jóvá tette az összes bűnét.

Kicsit ilyen vallásszerűnek tűnik ez, de itt erről van szó.

Amúgy belőle nem lett volna valószínűleg Sith ha az édesanyját is elviszik, ha Padmé nem hal bele a szülésbe. Ezek a traumák okozták.

Míg valószínűleg a többi Sith a természetéből adódóan már az volt.

A nézők is elég jól tudnak azonosulni Vader-rel, meg nagyon sok mindent tudunk róla.


Szóval össszesitve nem tartom annak, de már arról az éráról mindent tudunk.

Most itt az ideje a 6 és a 7 között hagyott űrt betölteni teljesen, mert ott is vannak izgalmas szereplők Skywalker és Obi Wan-on túl.

(annak ellenére, hogy nekem is a kedvencem az első 3 + a TCW és általában ha végigérek ezeken akkor hagyom abba a SW nézést)

febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
73%

Volna,mi lett volna...Obi Wan az ifjú,tapasztalatlan Vadert győzte le,aki nemrég még Anakin volt-a "karrierje csúcsán" lévő Vadert nem tudta legyőzni

Ellenben a Sithek az egész Jedi rendet felszámolták,ezt elég nehéz überelni...

febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
66%

"Értem amit a 2-es leírt, de az teszi mégis a legnagyobb Sithé hogy mindezek ellenére maradt benne jóság, ami vele történt és jóvá tette az összes bűnét."


Az, hogy megölte Sidioust, nem teszi jóvá a bűneit. Attól ő még egy haborús bűnös gyermekgyilkos marad.


Ha Göbbels az utolsó pillanatban megölte volna Hitlert, ugyanúgy elítélték volna háborús bűnösként. Ahogy Vadert is, ha életben marad. Teljesen jogosan, teszem hozzá.


Az erejét értékelik túl amúgy szerintem egyes rajongók, holott sohasem volt igazán legyőzhetetlennek beállítva. A Jedi: Survivor után is mekkora rinyát levágtak egyesek, amikor Cere megizzasztotta kicsit.

febr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
48%

"Obi Wan az ifjú,tapasztalatlan Vadert győzte le,aki nemrég még Anakin volt-a "karrierje csúcsán" lévő Vadert nem tudta legyőzni"


De le tudta.

febr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
64%
6-os,én másképp emlékszem.Mikor találkoztak a Halálcsillagon,megküzdöttek,Obi-Wan meghalt.Ez tény.Vader ölte meg,ez is tény.Az hogy Obi Wan hagyta magát,nem változtat a tényeken.Innentől csak feltételezés,szerintem,ha tovább küzdenek,a végeredmény ugyanez lett volna.
febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

"Ellenben a Sithek az egész Jedi rendet felszámolták,ezt elég nehéz überelni..."


Pontosabban a klónhadsereg számolta fel a Jedi rendet


Obi-Wan a halálcsillagon egyértelműen hagyta magát. Meg valamelyik rajzfilmsorozatban Ahsoka is legyőzte, vagy legalábbis megsebesítette Vadert.

febr. 4. 01:39
 9/38 anonim ***** válasza:
Valójában #1-esnél a lényeg. Az ilyen kérdésekre nem lehet igazi választ adni, mert a Star Wars alapvetően egy tessék-lássék módon kidolgozott sztori egy tessék-lássék módon kidolgozott univerzumban (ám mivel összességében rendkívül magával ragadó a hangulata, így rengeteg rajongója lett, akik közül aztán túl sokan elkezdték túl komolyan venni).
febr. 4. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
49%
És Obi-Wan miért hagyta magát megölni?Ez innentől csak feltételezés,szerintem azért mert tudta/érezte hogy vén trottyként nincs esélye Darth Vader ellen.Szellemként tudta segíteni Lukot,de ehhez az kellet,hogy tudatosan vállalja a halált,felkészüljön rá.
febr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!