Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Szulejmán sorozatban fedetle...

A Szulejmán sorozatban fedetlen, kibontott hajjal és fedetlen arccal vannak az ágyasok, szultánák a háremben. Ez a valóságban is így lehetett? Vagy akkor el kellett magukat fedniük?

Figyelt kérdés
Főleg arra gondolok, hogy Ibrahim pasa is simán társalgott úgy a szultánákkal, hogy azoknak látszódott az arca. A muszlim törvények szerintem akkoriban szigorúbbak voltak az Oszmán birodalom területén.

febr. 19. 23:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A muszlim törvények és a hárem nem úgy nézett ki, mint sokan gondolják. Régebben több könyvet is olvastam a témáról, de az ismerteim megkoptak.

Az egyikben azt írták, a korában nincs olyan, hogy a nőnek el kellene fednie az arcát. Fedetlen fővel nem lehet idegen férfiak előtt. Ehhez egy kendő is elég. Az arc takarása egyébként régen csak az úri nők között volt szokás. Munkát végezni nem lehet olyan öltözékben, ami többek között korlátozza a látást.

Török festményeket kerestem a háremről török oldalakról. Az egyik képen sem viselnek a nők arcot takaró dolgot.

febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nahh köszönöm szépen! Pont ilyen szakmai jellegű választ vártam! 😊
febr. 20. 12:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!