Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szinkron, vagy eredeti?

Szinkron, vagy eredeti?

Figyelt kérdés
Ha teheted, inkább szinkronnal nézed a filmeket, sorozatokat, vagy eredeti nyelven? Miért?

febr. 28. 18:06
A kérdező szavazást indított:
Szinkron
Eredeti
40 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Angol és magyar nyelvű filmeket eredetiben, más nyelveket nem ismerek olyan szinten hogy eredeti nyelven értsem őket.
febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
60%

Én inkább szinkronnal.

Hogy miért?...

Ha már van szinkron...

febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
86%
Eredeti. Nagyon sok a félrefordítás.
febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
A gyerekkori kedvenceimet szinkronnal szeretem, mert úgy szoktam meg őket. Minden mást eredeti nyelven nézek.
febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha van szinkron akkor azzal nézem, mert még nem vagyok olyan szinten angolból, hogy angol felirat nélkül megértsek egy filmet.

Ha nincs szinkron, akkor eredeti nyelven nézem. Legyen az olasz, spanyol, angol, francia, holland, stb. Szeretem a nyelveket. Ezért is van az, hogy ha valaki beszél, akkor egyből felismerem milyen nyelven, a hangzása alapján. Még a hasonló hangzásúak közt is van különbség, ha figyelmes az ember.

febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Seracco ***** válasza:
Sokat szinkronnal szeretek, de vannak jócskán olyanok amiket eredetiben. Azok mind amcsi filmek és sorozatok. Vannak cuccok amik a szinkron miatt érdekelnek szinkronosan mert eredetiben már kevésbé jönnek be. A szinkronjuk ellenben nagyon bejön. Az eredeti verziókat azért szeretem jobban mert azok jobban bejönnek mint a szinkronosak.
febr. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha valamihez nincs szinkron, az legyen bármilyen jó film is, kihagyom. 3 ok miatt csakis szinkronosan nézek filmet, sorozatot:


1. Nem olyan jó az angoltudásom, hogy mindent megértsek, és nem akarom folyton visszatekerni, hogy "na, mit is mondott az előbb?".


2. Kikapcsolódásként szeretek tévézni, az angolra figyelés és fordítgatás csak "terheli az agyam", és nem tudom élvezni a sorozatot, ha a nyelvre figyelek.


3. A szinkronhangok (nekem) sokkal jobbak, mint a színészek eredeti hangjai. Sokszor egyenesen borzalmas meghallani az igazi hangját valamelyik szereplőnek a szinkron után.

febr. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Csakis eredeti nyelven nézek filmeket, bármilyen nyelvről is legyen szó. A szinkronnal elveszik az eredeti színészek hangja, hangjátéka. Akármennyire is jó a szinkron, akkor sem közelíti meg az eredetit. Lehet rajta hallani, hogy mű az egész, semmi igazi érzelem nincs a hangjukban.
febr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szinkron. Gyűlölöm a feliratot, mert vagy a feliratot olvasom, vagy a filmet nézem.
febr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
32%

Csak szinkron!


Bár utóbbi időben "menő" dolog hangoztatni, hogy valaki csak angolul néz fimet. Fura módja ez az ego símogatásának.

febr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!