Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha egyáltalán nem lennének...

Ha egyáltalán nem lennének szinkron filmek, jobban tudnának az emberek angolul?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki az iskolában nem tanult, akkor nézhet akármennyi angol filmet.

Pl én nem tanultam japant, akkor hiaba nézek 100 japán filmet, nem tudnám akkor sem mit mondanak.


Szóval nem, nem tudnának jobban, meg se néznék az idegen nyelvű filmeket(szerintem)

ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én suliban soha nem tanulhattam angolt, pedig a 90-es években tanultam, de csakis németet tanulhattam.

mai napig nem tudok anfolul, mert nem volt pénzem magántanárra, se nyelvtanfolyamra.

tehát nem, nem tudok attól sem jobban, ha angolul nézek bármit.

ápr. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tanultam angolt soha, de 10 éve csak feliratosan nézek filmeket, és megértem az egyszerűbb mondatokat.
ápr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"és megértem az egyszerűbb mondatokat."


https://www.youtube.com/watch?v=KkShYF6SY3g

ápr. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Miért, csak angol nyelvű filmek léteznek?
ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Biztos nem tudnának jobban. A 70-es években pl. a mozikban bemutatott, szinte az összes nyugati film, köztük az angolul beszélők is, feliratosak voltak. Mégse tudott senki se angolul, se franciául, se olaszul.

Ha nincs interakció, akkor pusztán a nyelv hallgatásától nem lehet megtanulni egy nyelvet szerintem.

ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a nyelv nem tudásának is vannak előnyei. Fennálló helyzet, Királynő, Fekete szombat stb. Milyen buta nevek, nem? És a fantasztikus zenék csodás szövegei! És mekkora csalódás volt, amikor valeki lefordította őket magyarra. Nem mind, de akkora ökörségek voltak, hogy csoda.

Tanultam oroszt. Azaz tanítottak. De hát a Grísa, kiváló úttörő elment az élmunkás… szóval nem volt valami életszerű. Aztán már felnőttként tudtam nézni orosz tévéműsorokat. Nem nyilvános volt, hanem az itt, Mátyásföldön lévő ruszkiknak nyomták. Szóval elkezdtem nézni azzal a céllal, hogy na hátha most… De nem. Pedig a szavak 75-80%-át ismertem, de nem állt össze.

Sokszor nézek eredeti nyelven filmeket. Feliratot vagy bekapcsolom, vagy nem. Már öreg vagyok, de nem hinném, hogy azért nem tudtam megtanulni sem angolul, sem németül, sem olaszul, sem spanyolul, sem koreaiul…

Az aktív tanulás mellett hasznos lehet anyanyelvi beszélőket hallgatni, de a nyelvet megtanulni csak tévénézéssel nem lehet.

ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Elolvastam a kommenteket, úgy látom, én vagyok az egyetlen, akinek sikerült filmekből és játékokból megtanulnia angolul egy alapszinten. Aztán persze az kellett, hogy munkahelyen el is kezdjek beszélni angolul, de ez nem ment volna a filmekből, játékokból rámragadt tudás nélkül, mivel én is németet tanultam a suliban, soha nem angolt.


A leghatékonyabb az volt, amikor egy filmhez nem találtam magyar feliratot, ezért angollal néztem. Egyesével szótáraztam ki a szavakat, amiket nem értettem. Lett is így 3-4 órás a film, de akkor nagyon sok szót megtanultam, meg a mondatalkotás megértésében is segített.

ápr. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A játék más, ott interakció van. Az én gyerekeim is játékokból tanultak meg anyanyelvi szinten. De abban beszélgetni kell a többi játékossal.
ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!