Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Szarvasbébi című sorozatról...

A Szarvasbébi című sorozatról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Engem ledöbbentett, hogy igaz történet, de nagyon tetszett.

#sorozat #Netflix #Szarvasbebi
ápr. 21. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pont tegnap néztem meg egyhuzamban az egészet. Nagyon jó sorozat, szépen, részletesen bemutatja az áldozattá válás és az áldozatiságban ragadás dinamikáját.


Az is tetszik benne, hogy három olyan dolgot is bemutat, aminek a létezése eléggé tabusított:

• a férfiak is lehetnek zaklatás áldozatai

• a férfiak számára is létezik az ún. szereposztó dívány

• a férfiak is lehetnek nemi erőszak áldozatai.


Leginkább azokkal nézetném meg, akik még soha nem voltak bántalmazás/zaklatás/erőszak áldozatai és nagy mellénnyel hirdetik is magukról, hogy velük ezek soha nem történhetnek meg, mert azt hiszik, hogy ők valamit jól csinálnak, aki meg áldozattá válik, az valamit rosszul. Ahogy a főszereplő is többször mondja: ő csak vett egy teát a nőnek. És bár sok ponton azt éreztem, hogy én itt leállítanám a nőt, én itt nem finomkodnék vele, elküldeném a francba, később láthattuk, hogy teljesen mindegy, hogy mikor, hányszor, hogyan, milyen határozottan, finoman vagy keményen, akár agresszívan próbálta a srác leállítani, mert egyszerűen fanatikus volt, nem lehetett levakarni és mindig megtalálta a módját, hogy a közelébe férkőzzön és megkeserítse az életét. A rendőrségi töketlenkedésről nem is beszélve.


És ez a másik, amit szépen bemutat a film: hogy mennyire rossz a jogrendszer és az áldozatvédelem, hogy mennyire eszköztelen a rendőrség ha a bántalmazottakat kellene megvédeni. (Magyarországon talán még ennél is rosszabb.)


Végül a legjobb karakter: a srác apja :)

ápr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Folytatnám az első hozzászóló gondolatmenetét. Egyetértek minden sorával. Nagyon sok jó karakter volt, mélységekkel, rétegekkel, jó szinészi játékkal. Azt is jól megmutatja, hogy egy (korábbi) trauma hogyan hat az emberre, mennyire bizonytalan a határaiban, határtartásban, az empátia, a kedvesség emberség másokkal törődés, hogyan viszi közelebb az áldozattá váláshoz.
ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik, még nem néztem végig. Érintettként nagyon bele tudom érezni magam a sztoriba. Elég szűk réteg az, akiket érint, így a fogalmatlanok nagyon lehúzták, pedig izgalmas.
tegnap 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!