Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi baj van a Hatalom Gyűrűi...

Mi baj van a Hatalom Gyűrűi sorozattal?

Figyelt kérdés

Mármint a karakterek befeketítésé és Tolkien történelmének meghamisításán kívül.

Ha lehet, ne spoilerezzetek el Szilmarilok-eseményeket.



ápr. 24. 01:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta hogy baj van?
ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az nem elég probléma hogy szembe kopi Tolkien művét?
ápr. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Hintalow ***** válasza:
100%

Unalmas, logikátlan, a karakterek cselekedetei, motivációi ès szemèlyisège köszönő viszonyban sincsen sem a forrásműben bemutatottal, sem barmifèle valós èlet beli èrtelemmel.

Gagyi az egèsz, süt róla, hogy olyanok fèrceltèk össze,akik egy morzsányi tisztelettel sem bìrtak az eredeti felè (mèg azt is meg mernèm kockáztatni hogy el sem olvasták) hanem a saját eszmèiket, ideológiájukat, ès sekèlyes ötleteiket tettèk bele.

ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A hármashoz hozzáfűzném (#2 vagyok) hogy nem az a baj, hogy a Hatalom gyűrűi saját ötleteket tartalmazott (Peter Jackson is belevitte saját magát a Gyűrűk ura filmekbe, mégis jók), hanem az, hogy ezek a saját ötletek átlagosak, és semmi értelmét nem láttam a PC-t belevinni ide is.
ápr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

#4 a gyűrűk urában mik voltak a legfontosabb módosítások?


Nem olvastam a könyvet így csak azt tudom hogy eredetileg 5 hobbit volt.


A hobbitot olvastam, ott megvannak a különbségek a trilógiához képest.

ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Nem volt több hobbit a könyvben sem. :D


A film feszesebb, a jellemek különböznek inkább a könyvhöz képest.

Spoiler: (a legnagyobb változtatás talán Szarumán halála, a könyvben jóval később, a gyűrű elpusztítása után történik meg).

De érdemes elolvasni a könyveket is, bár marha nehéz olvasmány.

ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 szóval azt az egy dolgot tudtam és azt is rosszul. :)
ápr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Dehogynem, az említettek közül egy is túl sok, csupán kíváncsi voltam más véleményekre.
ápr. 24. 12:27
 9/12 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Két részt néztem meg belőle. Azért hagytam abba mert unalmas és vontatott volt és idegesített hogy szembeköpték a Tolkien-féle világot (a négereken túl az, hogy a tündék arcra nem néztek ki tündének - Jackson pedig nagyon jól megoldotta ezt feladatot -, szörnypofás mellvérteket hordtak, mint valami dúnföldi, Galadriel karaktere pont ellentéte a trilógiabelinek).
ápr. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem olvastam a gyűrűk ura könyveket, a filmek nagyon tetszettek, nagyon sokszor újra néztem már a bővített kiadásokat is, nagyon sok más fantasy sorozatokat néztem és könyveket is olvasok.


Nekem a gyűrűk ura sorozat bejött, bár ez erős szó rá, inkább azt mondom hogy mivel nagyon kevés fantasy sorozat jön mostanság ami elmegy szintet elüti számomra, így nézem ezt is, nézhető...legalábbis a fantasy sorozatok hiányát kipótolja.


Nagyon sok a logikátlanság számomra, nagyon kevés a karakter akivel azonosulni tudnék, vagy szimplán érdektelenek a karakterek (egykét kivételével). A főhősnő karaktere rém idegesítő, de mint mondtam, nézhető, elmegy mert nincs más.

ápr. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!