Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Régi falusi esküvő film?

Mocorgó kérdése:

Régi falusi esküvő film?

Figyelt kérdés
Láttam régen egy filmet (még a tanárommal néztük anno), ami a falusi esküvőről szólt. Lány és fiú találkoztak talán egy aratásnál, aztán a két család tervezte az esküvőt. Az apák megbeszélték a hozományt (a lány nehezményezte, hogy a régóta megígért tehenet nem kapta meg, erre nekiígérte az apja a tehén majdani borját), az anyák beszélgettek (lány anyja mondta pl. hogy ne féljen a másik, mert a lánya jól gondját viseli majd). Lezajlott az esküvő, menyasszonyi ruhában még mindenki megtáncoltatta a menyasszonyt, aztán elvonult az asszonyokkal, akik mondtak, hogy most már ő is közéjük tartozik miközben kontyba kötötték a haját, majd kendőt is tettek rá. Még azt is mutatták, ahogy megvetették az ágyat, hagyományos növényeket tettek rá babonából. Olyan dokumentumfilm féleség volt, színes film, és talán székelyeknél volt egy faluban de az nem biztos. A lány neve Kati volt talán, de sajnos már nem emlékszem. Az összes létező keresőszót beírtam, de sajnos nem találtam meg, így nagyon hálás lennék, ha valaki ráismerne.

máj. 22. 10:01
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!