Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Örültök, hogy a könyv és film...

Örültök, hogy a könyv és film piacot elárasztják a tini vámpíros filmek és könyvek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt Alkonyat és folytatásaira valamint az ebből készült filmekre True Blood. Ezek nem olyan mint az igazi vámpíros könyvek filmek. Gondolok itt az Interjúra Kárhozottakra vagy Anne Rice összes könyvére. Bram Stokerra a Dracula filmekre. Vagy a számítógépen a Dracula originra és a Vampire the Masqueradera. Ezek az igazi vámpíros dolgok és nem az ahol van egy szép fiú meg szép lány és a tini csajok a szép fiúra izgulnak.
2010. dec. 26. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem igazán mondjuk én alapból sem szeretek sok vámpíros témájú film/könyvet

de az ilyen alkonyat meg társai kifejezetten irritálnak

2010. dec. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Fuck off gaylight...
2010. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek.Én is olvastam Anne Rice összes könyvét.Elég sokat nyúltak is belőle a többiek és ilyenkor bennem is felmerül a kérdés,hogy itt van a nagy vámpírláz és sehol egy Lestat kaland filmen.Ellentmondás,mert ha valamikor eladható lenne a film,vagy sorozat az most lenne.

És az is fura,hogy önálló filmként a Kárhozottak Királynője remek kis film,de mint az Interjú folytatása enyhén gagyi,bár a zenéje az nagyon király.

2010. dec. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen én is egyetértek. A régi könyvek vámpírjai sokkal vámpírosabbak voltak mint ezek. Ha megnézzük milyennek ábrázolják a vámpírokat? lazának menőnek izmosnak a legújabb és legmárkásabb cuccokba mászkálnak lazán beszélnek. Teljesen úgy néznek ki mint amit a tinik elszeretnének képzelni maguknak. Hol van már Lestat vagy Louis? Claudia? Hol vannak azok a leírások ahol igazán leírják benne hogy születnek meg a vámpírok hogy isszák a vért? sehol Nyakamat teszem rá, hogy akik ezeket a filmeket nézik(alkonyat és a többi) fogalmuk sincsen a régi könyvekről és fogalmuk sincsen hol van Erdély vagy Románia. Magyarországot is csak azért tudják mert itt élnek. Ugye ez a három terület ahol a leginkább jelen van a vámpír kultusz a világon.
2010. dec. 27. 01:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Kicsit sem... még jópár éve egy vámpíros könyvet olvastam, vittem magammal mindenfelé, hát micsoda fintorgás volt a suliban, meg a buszon, hogy úristen, de sz*r, vámpíros könyvet olvas... Persze az más volt. Ezek a mai hulladékok, Twi b*zi light, vámpírnaplók, true blood... csak azért mennek, mert a sok tini nézi, mert mennek a hullámmal... de ezekben már minden elem lopott, amit mások előttük kitaláltak és megírtak, azokat összerakták... Gagyi az összes... A Sz*rkonyatnak is mi a lényege? egy vinnyogó kislány nem tudja eldönteni, hogy a vámpírral vagy a farkasemberrel d*gjon... hát szánalom :D
2010. dec. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha már említetted Erdélyt,jövőre elvileg jön egy normálisnak kinéző film az Avatar főszereplőjével.A film főszereplője nem más,mint Vlad Tepes.Az lesz a címe-

Dracula-Year Zero

2010. dec. 27. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A vámpírnaplókat még 91-ben írták, és annyi a különbség a könyv és a film között, mint ég és föld. és nem csak tinilányok rajonganak érte, hanem felnőttek is. az alkonyat, na az tényleg koppintás. a vd-ben Stefan képes olvasni a gondolatokban, és a Twilightban is képes rá Edward. És igen, Bella nem csinál mást, csak hisztizik négy könyvön át. És ne mondja senki, hogy a patison vonzó, mert kész hányinger.
2010. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Dracula-Year Zero

egész jó film lesz. garantáltan nem fogják megnzéni az alkonyatos hülyék.

2010. dec. 27. 16:26
 9/13 anonim ***** válasza:

Én igazából úgy vagyok vele, hogy nem bánom, mert így sok olyan könyvet is lefordítottak, amit amúgy nem tettek volna. Szerintem ez a dolog, hogy vámpíros könyvek és tinik rajonganak érte őrülten... Szóval szerintem ez csak előítéleteket vált ki az emberekből.

Én is szeretem Anne Rice könyveit, bár sajnos még nem sikerült az összeset elolvasnom. Ennek ellenére én nem szólóm le a többit. Szerintem nem mindegyikre kell vámpíros könyvként tekinteni. Olvastam a Twilight szériát, ami szerintem romantikus sorozat és ebben az esetben mindjárt egy fokkal elfogadhatóbb.

A True Blood könyvek hatalmas kedvenceim. Nem azért mert vámpíros, hanem maga a történet megragadott. És ugyanez igaz a Fekete Tőr Testvériség könyvsorozatra. Azért, mert nem hagyományos vámpíros könyvek még nem kell elítélni őket. Ha nem tetszik oké, de azért szidni őket, mert mások. :D Persze én nem értek egyet az őrült fanatikusokkal sem, akik maguk alá pisilnek ha a filmek szépfiúit... Arról nem is beszélve, hogy ugye a könyvek kb mindig jobbak, mint a filmek. :D

2010. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze hogy jobbak a könyvek. csak ezek a vackok teljesen lerombolják a vámpír képet. Az olvasó ha vámpíros könyvet olvas akkor nem egy tinédzser csaj nyavalygását akarja hallgatni hogy kivel dugjak és nem egy olyan vámpír fiút akarnak látni aki ugyanolyan mint azok akik kint mászkálnak az utcákon. az olvasó-mivel én is az vagyok- a vámpírokról azt akarja látni, hogy nem emberiek. félelmetesek, misztikusak, gonoszak. a twilight sorozatot pedig egy az egyben be kéne tiltani. teljesen lerombolja ezt a képet a vámpírságról az olvasói pedig nem is tudják értékelni mi az amit úgy hívunk, hogy vámpírság.
2010. dec. 28. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!