Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért vetítenek olyan rajzfilm...

Miért vetítenek olyan rajzfilmeket, ahol a jó sose nyer, vagy csak nagy nehézségek árán, vagy rendszeresen nagyon megszívatja a rossz oldal?

Figyelt kérdés
A Tom & Jerry nem volt ennyire drasztikusan durva eltaposós, mint némely mai rajzfilm. És ha ilyeneken nőnek fel gyerekek, nem csodálom, hogy náluk is ez fog érvényesülni.
2009. ápr. 26. 16:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy későn válaszolok, de most találtam rá a kérdésedre.


Nos szerintem, azért ilyenek, mert ezzel, azt akarják sugallni a rajzfilmek, hogy azt amit meg akarsz tenni, sosem egyszerű megszerezni.

Ez most furán hangzik xD


Példa:


Lilike meg akarja venni az utolsó csokoládét. Van nála elég pénz, de mire a boltba ér meglátja, hogy Tomi is meg akarja venni az édességet. Futni kezdenek, de a fiú kigáncsolja Lilikét, így ő nem kapja meg a csokiját. Otthon, sírva mondja el anyukájának a történteket. Másnap kiderült, hogy a csokoládé marcipános volt, amit Tomi utál. Az óvodában Lilike névnapját ünneplik, ezért kap egyet abból az édességből, amit a legjobban szeret....

-----------------------VÉGE---------------------



Mi ebből a tanulság?

Szerintem mindenkinek lejött, hogy Tomi a "fő gonosz" és Lilike a "jó" karakter.


Az egész úgy kezdődik, hogy a főszereplő meg akar venni valamit ( esetünkben egy csokit ), de akadályba ütközik. Egy másik személy is meg akarja kaparintani azt a dolgot. A "fő gonosz" meg is szerzi amit akart, így kudarcot vallott a "jó". Az csak másnap derült ki, hogy Tomi, nem szereti azt a fajtát, amit elvett a kislány elől, így ő sem boldog. Kis idő múlva Lilike megkapta a csokiját, ajándékba.

Nem sok cselekedet, de szerintem érthető. Nem elsőre, és nem is egyszerűen, de megkapta a kedvenc csokiját, amit előtte valaki, szabálytalanul szerzett meg.


Bocsi,hogy sokat írtam, de csak így tudtam megfogalmazni.



15/L

2010. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!