Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a különbség a 3D és a 4D-s...

Mi a különbség a 3D és a 4D-s mozifilmek között? Milyen a 4D-s film?

Figyelt kérdés
Most néztem a mozi honlapján hogy a kémkölykök 4D-s film, és ilyenről még nem hallottam!
2011. okt. 28. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
hát külföldön a 4D filmben pl mozog a szék vagy a teremben "esik az eső" szerintem még magyarországon nem ezt jelenti DE a 4D nagyjábol ennyi... A lényeg hogy még inkább ugyérzed hogy a filmben vagy
2011. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Első jól mondja:

[link]


Tehát nem geometriailag 4 dimenziós, csak vannak fizikai effektek benne.

100%, hogy itthon nincs egyetlen ilyen hely sem, szóval csak úgy bennehagyták a nevében

2011. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Valóban ez lenne a 4D amit előttem már leírtak, de Mo.-on ez kimerül annyiban, hogy "illatot" permeteznek be a nézőtérre időnként. Tehát arra gondolj, hogy pl. kap a főszereplő egy csokrot, és akkor virágillat lesz a teremben.

Én még nem voltam ilyenen, nekem is csak úgy mesélték barátaim, de szerintük nincs nagy különbség 3D, meg 4D között. Nem lesz nagyobb élmény. Legalábbis nekik nem volt az.

2011. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de ugyanúgy kapnék hozzá olyan 3D-s szemüveget?
2011. okt. 28. 18:50
 5/7 anonim válasza:
100%
Én ma voltam 1 olyan vetítésen. Az a lényeg, hogy kapsz a jegy mellé 1 kártyát amiken szám van. Amikor megjelenik 1 szám a vászon jobb alsó sarkában villogni, azt a számot kell megdörzsölnöd a kártyán és megszagolnod. 8 jelenet van "leillatosítva". És igen, kapsz hozzá 3D-s szemüveget is. De lehet hogy nem kapsz kártyát, mert a száma LIMITÁLT!
2011. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

F.szom már, ne higgyétek azt, hogy a 4D csak ennyi!

A kémkölykök 4D csak ennyi, ez is 4D-nek számít, de minden fizikai szarság egy film közbe már 4D, nem csak az,hogy lekaparsz egy kártyát.

Ez egy nagyon gagyi megoldás, nem csoda, B filmtől nem várt senki sem többet, de a high-end 4D az azért nagyon durva.

2011. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Tudom, hogy régi a kérdés, de leírom.

Nemrég nyílt meg a Westend-ben a 4DX mozi. Voltam benne. Mozog a szék, fújnak be vizet, meg szagokat, levegőt, lámpák vannak (ha villámlik, bekapcsol a stroboszkóp). Nekem tetszik. A kémkölykök 4D a közelében nincs :D

2013. ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!