Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hová lehet fordulni ilyen...

Hová lehet fordulni ilyen esetben a tv nézőnek?

Figyelt kérdés

Ma fel szerettem volna venni egy filmet (egy kisgyereknek),az újságban 9:50-re írták ,a tv-ben 9:25-kor kezdték el.A filmet nem lehet letölteni sehonnan,még vhs-en se lehet megszerezni.Én vettem vhs-t hogy majd felveszem,de nem tudtam mert előbb kezdték(nekem ez 800 Ft-mba került)ugyan írtam a tv-nek de nem hinném hogy foglalkoznának vele.Csak azért húz fel a dolog,mert a kisgyereknek megígértem hogy szilveszterre meg lesz neki ez a film,800 Ft kidobva az ablakon,és ráadásul soha nem kezdenek időben mert megy a sok reklám stb.Biztos azt mondanák hogy a műsorváltoztatás jogát fenntartják,de ez röhejés idegesítő.Nem lehet ez ügyben valahova fordulni aki intézkedik?


Válaszokat előre is köszönöm.


2011. dec. 29. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
és ha az újság írta el?amúgy biztos le lehet tölteni.melyik film az?
2011. dec. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ugye most viccelsz?

ennél nagyobb bajod ne legyen


amúgy töröld le a videót és kész


jóhogynem perled be a tv-t pff

2011. dec. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tengpa meg a Valóvilág volt kiírva 21:00ra és 21:30kor kezdődött:P
2011. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*tegnap
2011. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

már nincs hely a videón hány perces a kazetta?



amúgy melyik ez a film?

2011. dec. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A vhs kazetta jó,lehet felvenni rá,de a gyereknek tett ígéretemet megszegem,csak ez dühít,ha pedig ezt tudom akkor nem veszem meg a kazit,ami 800 Ft-ba került.A baj az hogy nem időben kezdtek,hanem előbb,már 40 perc lement a filmből,de az utolsó 30 percet majd felveszem...Amugy tudom hogy dvd-ben utazunk,már rég letöltöttem volna ha tudom.De ezt a filmet nem lehet megszerezni,de ha valaki ügyesebb mint én akkor hátha

leírom a címét: Menekülés Atlantiszról

2011. dec. 29. 10:35
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

AZ ok hogy a film nincs meg

de a 800 Ft nem vész kárba hiszen van egy bármikor felhasználható kazid

2011. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

talán nem hal bele a gyerek....

nézz meg vele valami mást..

2011. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Csak mielőtt nagyon eldurran az agyad:

A szerzői jogról szóló törvény:

"80. § (1) Ha a törvény eltérően nem rendelkezik, a rádió- vagy a televízió-szervezet hozzájárulása szükséges ahhoz, hogy műsorát

...

b) rögzítsék;"

(3) Az (1)-(2) bekezdésben említett felhasználásokért - ha a törvény eltérően nem rendelkezik - díjazás jár.


Gondolom a televízió engedélyével rendelkezel, hogy rögzítheted a műsorát, emellett a rögzítésből eredő jogdíjat is megfizetted a televízió számára...


Csak, ha már jogokkal példálózol, meg ne égesd magad, mert még kapsz egy kellemes kis szerzői jogi számlát a televíziótól vagy a jogkezelőtől...


Ha elárulnád mi a film, biztos segítenénk linkelni egy letölthető változatot.

2011. dec. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

sztem magánhasználatra fel lehet venni:)

csak terjeszteni nem lehet úgy

hülyeség lenne ha nem lehetne!!!

szted ki tudja ellenőrizni azt h felveszed a műsort?

2011. dec. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!