Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok ajánlani az alábbi...

Tudnátok ajánlani az alábbi filmhez nagyon hasonlót?

Figyelt kérdés

Cím: Fekete hattyú

Rendező: Darren Aronofsky

Író: Andres Heinz


Tetszik a története és a hangulata...

A lényeg most a történeten van. Kicsit drámai, izgalmas vagy depis filmre vágyom. De az a lényeg, hogy hasonló legyen, mint ez a film. Tehát a helyszín és a szereplőknek mindenképpen legyen köze valami művészettel kapcsolatos dologhoz. pl színház, balett, opera stb.. És inkább mai filmre gondolok (persze korban játszódhat régebben). Remélem meg tudtam magam értetni veletek.

Tehát a színház vagy ehhez hasonló hely fő helyszín legyen benne.

Van pl. a Rekviem egy álomért című film. Az sem rossz. De az másról szól és tök más. Tehát mondom a hangsúly nem a depin és öngyilkosságon van. Az csak külön plussz. De azért nem vígjátékra vágyom vagy Colombo -ra.

Nem baj ha picit durva pl. ha van benne vér. De azért ne idétlen legyen és ne az legyen a fő mondanivalója, hogy szervek repkednek mindenfelé...


No ennyi és bocsi a kivánságműsorért:D

Előre is köszönöm:)



2012. szept. 26. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozhatnál A mágus és a Tökéletes trükk című filmekkel, igaz ezek bűvészesek, és még ha nem is pont ilyenre gondoltál, akkor is láttál két jó filmet :)
2012. szept. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ragyogj!

(Shine, 1996) [link]


Piaf

(La Mome, 2007) [link]


Dalok szárnyán

(Selena, 1997) [link]


Dalida

(2005) [link]


A tengeren túlon

(Beyond the Sea, 2004) [link]


A szólista

(The Soloist, 2008) [link]


Hullócsillag

(Factory Girl, 2006) [link]


A turné

(1993)

[link]

2012. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ahogy az első is írja: Tökéletes trükk


művészettel kapcsolatost nem sokat tudok, az American Beauty (Amerikai szépség) -ben van egy srác, aki filmezi az egyik csajt :D de az is jó film

2012. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát a Fekete hattyú nem éppen a kedvenc filmem. Nekem túl depis :o)


A Tökéletes trükk viszont szuper ötlet! Az igazán jó film!


Amit még ajánlani tudnék, ami ilyesmi film, az a "Vicky, Christina, Barcelona" c. film. Kissé művészi, kissé romantikus, elég érdekes, híres szereplőkkel.


Ami ugyan nem túl művészi, de kissé depis, az az "Emlékezz rám" c. film Robert Pattinsontól.


És ami először eszembe jutott, az a Moulin Rouge, de az nem éppen mai film ...


43/F

2012. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az eddigi ajánlatokat!

Azt hiszem kezdem ezzel a Tökéletes trükk című filmmel a mozizást, ha már többen is ilyen jónak ítélik meg.:)

Lehet benne valami...

Kedves #4 a Moulin Rouge -t ismerem és örülök, hogy említetted!

Na olyan filmeket is szívesen nézek, mint az. Igaz, hogy nem a legújabb, de szerintem nagyon király. Én élveztem, amikor megnéztem...Szóval az ilyen belefér simán.

2012. szept. 26. 21:39
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Egy japán anime, de a Fekete hattyú egyes jelenetei innen vett idézetek.

2013. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!