Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a véleményetek a Battle...

Mi a véleményetek a Battle Royale-ról? Könyv vagy a film jobb? Kinek ajánljátok? (kor és nem)

Figyelt kérdés

2013. jún. 18. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Egyértelműen a könyv. Illetve ha a könyvet még nem olvastad, lehet, hogy a film is tetszeni fog valamelyest, akkor viszont megeshet, hogy a könyv nem. A film teljesen életszerűtlen és erőltetett lett, rengeteg dolgot átírták és/vagy kihagytak. De a legdurvább baki az volt, amikor

!SPOLIER! a végén legalább két tárat beleeresztettek valakibe, az viszont még felállt és telefonált egyet...SPOLIER vége. Pedig egy nagyon jó filmet ki lehetett volna hozni ebből.

Szóval szerintem egyértelműen a könyv. Az valami zseniális, a film viszont pocsék, annak ellenére, hogy amúgy szerintem a japánok jó filmeket készítenek. Na meg a szinkron is csak ront a dolgon...


(Megj.:remélem jól "spolieroltam", szerintem esztétikailag borzalmasan néz ki a szöveg tőle, de ha nem tettem volna, sokan pattognának itt.)


Remélem hasznos volt a válaszom!

2013. jún. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ja és kinek ajánlanám...elsősorban azoknak, akik szeretik a Távol-Keletet, tehát a nem igazából mindegy(de talán a férfiaknak jobban tetszene). A kor is mindegy, de azért vannak benne durva részek, úgyhogy a hasamra ütök és azt mondom, legalább 14 évtől felfelé. Persze inkább értelmi szinttől függ a dolog.
2013. jún. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Heló!


A könyv érdekes olvasmány, viszont - nem tudom, hogy csak a fordítás ilyen, vagy az eredeti is - a fogalmazáson meglepődtem, többet vártam.


A film meglepően élvezetes, ha olvastad a könyvet, a nem - sok jellegzetes "tipikusan japán" komponenst hordoz magában.


A második rész felejtős, minden szempontból.


Van egyébként manga is, az is jól sikerült, érdemes beszerezni.

2013. jún. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

wicked_game


Szerintem csak a fordítás olyan. Olvastam már pár könyvet japán íróktól és mindegyik elég 'érdekesen' hatott néhol.

2013. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a könyv. Nagyon jó, nagyon lendületes, nagyon olvastatja magát. Hogy kinek ajánlanám? Nézd én olvastattam 28 éves ismerősömmel, aki visszaadta 50 oldal után, hogy neki túl véres. Nagyon fiatalnak, mondjuk 14 alatt, illetve gyengébb gyomrúnak, idegzetűnek egyértelműen nem ajánlanám, mert legyünk őszinték, akárhogy is nézzük arról szól, hogy egész fiatal gyerekek hogy gyilkolásszák le egymást válogatott módszerekkel, viszonylag naturális leírással.
2013. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 18:46


Kár hogy "lebutítják" annyira, hogy egy ifjúsági regény szintjén van - ami nem baj, de nyilván az eredeti verzió jóval tartalmasabb.


Mangák esetében is bevett szokás ez, ha már fordítást olvas az ember, inkább tegye azt angolul, mert a magyarban rengetegszer kihagynak mondatokat, vagy csak simán "8 általános szintre" degradálják.


Amúgy én legalább 16 éves korra tenném az ajánlást. Mivel sokkal élvezetesebb, ha az olvasó tisztában van a rendszerekkel, a korszakkal - vagyis rendelkezik elegendő tudással a történelemről és japánról. Továbbá ezeket mind úgy tudja hasznosítani, hogy a mű 100%-osan hasson rá.

2013. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Én először a filmet láttam. Jó volt, jó volt, de annyira mégsem.

Majd megszereztem a könyvet. Az viszont nagyon állat, százszor jobban megérted a dolgokat, mint a filmből, bemutatja a szereplők hátterét, múltját...

Én 12,vagy 13 évesen olvastam/néztem, amúgy lány vagyok.

Attól függ az egész, hogy ki mennyire bírja az ilyeneket. Na meg nem árt, ha ismered valamennyire Japánt.

2013. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

NA ITT A KIRÁLY.


Szóval 18 és fél vagyok most néztem meg a filmet.

Először azt hittem, hogy a szorongásról fog szólni annak lélektanáról a félelemről a sokktól ami beáll és annak a lélekre gyakorolt hatásai 3 napban. Deeeeeeeeeeee...


De egészen más ez a film, már a felénél is érezni lehetett, hogy ez a film az emberi érzelmekről szól a két nem közti kapcsolatról a szelemről is, de leginkább arról, hogy hogyan viszonyulunk egymást eltérő korcsoportok eltérő nemek, eltérő identitások, individuális helyzetünkből adódó másságunkat miként dekódolják élik át mások. A film utolsó 3 perce főleg üt, de ami előtte van az is jó, na most persze van benne mészárlás minden, de az csak eszköz, hogy az ideológiai jelentéstartalom közvetítődjön, szerintem egy jó film a 2000 után készült filmek közül nálam Top 3. Akik írtak ez alá a kérdés alá és olvasták a könyvet leírhatnák, hogy az miről szól.

2013. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!