Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorrendben haladjak a...

Milyen sorrendben haladjak a Star Trekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az életemből valahogyan kimaradt ez a Star Trek kultusz, szeretném utólag átélni.

Az lenne igazából a kérdesem, hogy milyen sorrendben kezdjem?

Olvassam el a könyveket előszőr, aztán a filmek és a sorozatok?

Vagy igazából mindegy?

Szeretnék mélyen elmerülni az univerzumában, és minél tisztább képet kapni a sztoriról.

A válaszokat előre is köszönöm !:)



2013. aug. 13. 00:07
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nézd az utóbbi 2 filmet :D
2013. aug. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kezd a Original/Eredeti sorozattal (Tos) Ez 3 évad.

Aztán az Animated/Animált (Tas) Ez olyan másfél évad.

Ez után jönnek a filmek. Az 1-6. film a Tos/Tas-os dolgokról szól.

Ha idáig megvagy már egész jól fogsz lavírozni Star trekes vizeken.

Jöhet a Next Generation/Új nemzedék (TNG) Deep Space Nine (DS9) Voyager, Enterprise (ENT).

Modhatni nem fogsz unatkozni :D

2013. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a vælaszokat !:) Különösen az utolsónak.

Akkor a napokban ble is kezdek :D

2013. aug. 13. 20:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha időrendben (mármint az ST-univerzum időrendjében) akarsz haladni, akkor ezt a sorrendet ajánlom:


Star Trek: Enterprise [sorozat, 2001-2005] - a 22. század közepén játszódik (2151-55), amikor épp csak elkezdi felfedezni az emberiség a környéket


Star Trek: The Original Series [sorozat, 1966-69] - Kirk kapitány és legénységének kalandjai a 23. század közepéről (2265-69). A sorozat a 60-as években készült, és habár azóta digitálisan felújították (szemet gyönyörködtetően), mégis pár megoldás mai ésszel már megmosolyogtatónak hat.


Star Trek: The Animated Series - ezt a magam részéről sosem láttam, ez egy kb. 13 részes rajzfilm-kiegészítés az eredeti sorozathoz.


Star Trek: The Motion Picture - az első mozifilm, készült 1979-ben (játszódik: 2271)


Star Trek II: The Wrath of Khan - a második mozifilm, készült 1982-ben (játszódik: 2285)


Star Trek III: The Search for Spock - a harmadik mozifilm, készült 1984-ben (játszódik: 2285, szorosan összefügg az előző mozifilmmel)


Star Trek IV: The Voyage Home - a negyedik mozifilm, készült 1986-ban (játszódik: 1986-ban és 2286-ban)


Star Trek V: The Final Frontier - az ötödik mozifilm, készült 1989-ben (játszódik: 2287) -- ez talán a leggyengébb film


Star Trek VI: The Undiscovered Country - a hatodik mozifilm, készült 1991-ben (játszódik: 2293)


Itt pedig ugrunk 70 évet előre...


Star Trek: The Next Generation [sorozat, 1987-94] - Picard kapitány és az Enterprise-D kalandjai. Ez már modernebb külsejű, 2364-70 között játszódik.


Star Trek: Deep Space Nine [sorozat, 1993-1999] - egy űrállomás a központi helyszíne, emiatt más jellegű, és talán picit kidolgozottabb a történet is, és szerepet kap benne egy háború is. A TNG-vel van átfedése, 2369-2375 között játszódik.


Star Trek VII: Generations - a hetedik mozifilm, készült 1994-ben [játszódik: 2293 és 2371]


Star Trek VIII: First Contact - a nyolcadik mozifilm, készült 1996-ban [játszódik: 2063 és 2373]


Star Trek IX: Insurrection - a kilencedik mozifilm, készült 1998-ban [játszódik: 2375]


Star Trek X: Nemesis - a tizedik mozifilm, készült 2002-ben [játszódik: 2379]


Star Trek: Voyager [sorozat, 1995-2001] - Janeway kapitány és a USS Voyager 70 ezer fényévnyire kerül a Földtől, a sorozat azt dolgozza fel, hogyan próbálnak hazajutni. Meglehetősen jól sikerült sorozat szerintem. [játszódik: 2371-2378]


És akkor a "kilengések":


Star Trek (2009) - JJ Abrams megpróbált életet lehelni a Star Trekbe, előszedte Kirk kapitányt, és berakta őket egy alternatív univerzumba... nekem valahogy nem igazán tetszik, és éppen a lényeg veszett el, túl sok benne az akció


Star Trek: Into Darkness (2013) - ugyanez, de ez még rosszabb lett. Korábbról ismert szereplők abszolút megerőszakolt szerepekben, ismételt sztori és jelenetek... szerintem még gyengébb film, mint a 2009-es. Nyilván mondjuk, akinek a régebbiekhez nem sok köze van, annak ez is tetszik, pláne aki nulla háttérismerettel ül be rá. Én többször majdnem felhördültem a moziban, és szerencsére nem voltam vele egyedül.


Nagyjából ennyi. Szerintem ez kb. 1-1,5 évre elegendő néznivalót fog adni. Jó szórakozást! :)

2013. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, elég kielégítő választ adtál, mégegyszer köszi!:-)
2013. aug. 23. 00:45
 6/10 Elfendel válasza:
Szerintem a Star Trek 7-10-ig jobban kapcsolódik a TNG-hez, szóval érdemesebb azokat közvetlenül a TNG után megnézni és csak azután belekezdeni a DS9-be. Amúgy a DS9 jobban átfedésben van a Voyagerrel. A Voyager története kb. a DS9 történetének a közepénél kezdődik. A Voyager űrhajó a DS9 űrállomásról indul el a hosszú útjára.
2013. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Elfendel válasza:
45%

Én láttam az összeset, de nekem tetszett a J.J. Abrams féle újragondolás is. Nem mocskolja be azzal az eredeti sorozatot, hogy modern formában újraforgatja a történetet, hanem egy jövőből a múltba visszatérő idegen űrhajó közbeavatkozása révén új idővonalat hoz létre amelyben a történet teljesen más mederben folyik. Így szinte minden máshogy történik meg mint az eredeti sorozatban, ez főleg a második Abrams filmben mutatkozik meg.


Amúgy felőlem bárki pocskondiázhatja az Abrams féle filmeket, de az biztos hogy a filmzene marhajó lett.

2013. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem főleg az csapta ki a biztosítékot az Into the Darkness-ben, hogy *SPOILER* ugyanaz történik, mint a '82-es The Wrath of Khan-ban, csak itt Kirk hal meg. Igen ám, de időnk sincs feldolgozni ezt a tényt (Spock halála és feltámadása között azért eltelt a valós időben 2 év és egy film), hanem rögtön feltámad. Meg az, hogy teljesen ugyanúgy történik, az nem nagyon tetszett.

Abban igazad van, hogy a filmzene jó lett, de valahogy mégse tudok megbarátkozni Abrams műveivel.

2013. aug. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
köszönöm a részletes leírást, ebben a sorrendben megnéztem mindent 5 hónap alatt végeztem :D
2014. dec. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is most nézem őket de idő rendben érdemes mert én Voyagerrel kezdtem és utána a többi már elég unlmas de a Voyger q legjobb és legösszefüggőbb az összes közül valamint Deep Space Nine
2015. júl. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!