Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi az anime filmek titka,...

Mi az anime filmek titka, miért szeretik őket a rajongók?

Figyelt kérdés
2008. júl. 1. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

talán az, hogy sokkal kifejezőbbek, mint bármi más.


Mivel az egész rajzolt, sokkal több lehetőség van a szereplők kidolgozására, sokkal érzékletesebbek lehetnek pl. a gesztusok. (egy filmnél pl. látsz mindent, míg a rajzoló megteheti, hogy szinte csak az a megmutatni kívánt gesztust rajzolja meg és hasonlók)


Vannak ugyan visszatérő szereplők (folytatások és sorozatok), de nem az van, mint a normál filmnél, ahol mindíg ugyanaz maroknyi idiótát bámulhatod minden filmben. Megnézed, hogy ki rajzolta és tudod, hogy olyan-e amit szeretsz, megnézed, hogy ki írta és tudod, van-e fantáziája. Nem veszel zsákbamacskát. Egy filmnél kevés kivételtől eltekintve, a nagy név (főszereplő/rendező/producer) egyáltalán nem jelent semmit. Attól még ugyanolyan xar lehet, és csak az idegbaj kerülgeti az embert, hogy már megint kihúzták a mozijegyet a zsebéből (csoda, hogy mindenki inkább lopja???).


persze ez csak egy stílus, van benne ugyanúgy rossz, bárgyú is, de ha jó, akkor nagyon jó.


Ja és mégvalami.

Japánban sokmindenben teljesen máshogy gondolkoznak az emberek. Hogy a legnyilvánvalóbbat említsem, az egész hozzáállásuk a szexualitáshoz/párkapcsolatokhoz teljesen mentes a "fejlett nyugat"-ra jellemző, keresztényi gyökerű idegbajtól. Számomra kifejezetten üdítő betekineteni egy ilyen kultúrába.

2008. júl. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Én alapjáraton szeretem a rajzfilmeket, de felnőttek által is élvezhetőt csak a japánok csinálnak szerintem. Nyugati rajzfilmet még nem láttam komoly sztorival, jellemfejlődéssel, míg a legtöbb animében ezek megtalálhatók. (És hát persze bejátszik a divat is sok embernél...)
2008. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Az anime nem jellemezhető 1-2 rajzfilm megnézése alapján. Az anime olyan, mint bárhol máshol a filmek. Van belőle tényleg mindenféle, minden fontos témát feldolgozó remekművek és vannak kevésbé jók, van gyerekeknek szóló és mint tudjuk van szex anime is (hentai). Épp ezért van, hogy sok az anime rajongó, mert mindenki tud találni kedvére valót. És tény, nagyon bő a kifejezésvilága a nyugati rajzfilmekhez képest, amelyeket valóban elsősorban a gyerekek körére szűkítenek. A manga stílus annakidején az amerikai képregények alapjaiból indult el, csak japán kifejező eszközöket használva. Manapság az amerikai rajzfilmgyárosok igyekeznek minél több elemet átvenni az animékből, hogy minél kifejezőbbre sikerüljön varázsolniuk rajzfilmjeiket. De azért ránézésre meg lehet állapítani, mi amerikai és mi japán.


Magyarországon megjelent animék:

[link]

2008. dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért kezdtem bele mert tetszett a storija (bár még az alap sztorit se vágtam teljesen), meg azért is jók az animék mert nem laposodnak el általában, az amerikai meg az összes többi mesével ellentétben nagyon jól meg vannak csinálva és nagyon változatosak, úgy értem hogy olyan sok van hogy mindenki megtalálhatja köztük azt ami neki! Szerintem ez az oka!
2011. nov. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legeslegfontosabb indok az, hogy az animéknek van története és tanulsága. Nem úgy mint egyes rajzfilmek, hogy csak nézed, de nem tanulsz belőle semmit, hanem inkább csak lebutít... És az is nagyon érdekes benne, hogy a japánoknak tényleg gyökeresen más a felfogása és a hozzáállása bizonyos dolgokhoz.. érdekes megismerni egy ilyen kultúrát :)
2011. nov. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mayuri4486 ***** válasza:

Lehet,hogy ez nem valasz mindenre,de mondjuk en ugy szerettem meg az animet,hogy az Animaxon (nappal Minimax VOLT)neztem a Bleach-et es megtetszett,majd kesobb interneten is rakerestem.Majd a Naruto-ra,amit ugyanott lattam,es tobb erdeklodesi kort talaltam ami tetszett.Persze sokan mondjak,hogy ez mese,de nem,ez nem mese.Lehet,hogy nem eleg ertheto,illetve van aki megerti,de tegyunk egy probat.Itt egy kep.

'Rajzfilmek' 'Anime'

Latod a kulombseget az anime,es a rajzmilm kozott? :)

file:///C:/Documents%20and%20Settings/Eva/Desktop/11419940_877468988998766_1590275584_n.jpg

2015. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!