Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek jól gondolom hogy...

Szerintetek jól gondolom hogy Batman egoista?

Figyelt kérdés
Ugye Batman nem öl embert, mert nem akar lesüllyedni a bűnözők szintjére (legalábbis én így tudom). És ezért nem öli meg Jokert sem, pedig ha megölné, akkor több száz ártatlan civil életét mentené meg, és ugye nem egyszer van lehetősége hogy végezzen vele. De Batman ennek ellenére sem öli meg. Szóval Batman fontosabbnak tartja saját magát mint az ártatlan civilek életét. Szerintetek jól gondolom?

2013. dec. 24. 01:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. dec. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem Batmannak csak van egy elve amit betart attól még, hogy kitűz egy célt magának akkor nem lesz egoista. Meg önszántából segít másokon.
2013. dec. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Sötét lovag visszatér című animációs filmet. Abban előjön ez a téma.
2013. dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egoista = önző, önmagára vonatkoztató, önmagát mindenek felett gondoló.


Batman a törvényt maga fölé helyezi a bűnüldözés közben. Azért van álruhában, hogy megmutassa Gotham városának, hogy bárki kiléphet a sötétből és felveheti a harcot a korrupció és a bűnözéssel szemben, miközben nem kell bűnözővé válnia. Azaz jó példával él és reményt ad másoknak. Itt nem saját játszóterét alakítja ki a bűnüldözésben. Noha szüleit ért tragédia, mint bosszú vezérli, de csöppet sem önbíráskodó, hiszen legtöbbször a hatóság kezére játssza a bűnözőket.


Nálam kicsit sem egoizmus. Inkább bigott törvénytisztelés és fanatizmus jelzőkkel illetném.

2013. dec. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt az elvet vallja, hogy senkinek sincs joga kioltani egy ember életét, még ha az illető gonosz is.

Régebben valamilyen filmsorozat (nem Batman) egyik részében láttam, ami hasonló témát boncolgat. Az volt a lényege, hogy egy fickó ment át egy hídon. Közben egy isten és a tanítványa nézték fentről. (A görög ókori istenvilágra épült a sorozat.) Ekkor az isten mondja a tanítványának, hogy látod ott azt a fickót? 5 perc múlva ki fog irtani egy teljes családot, gyerekekkel együtt. Jelenleg teljesen ártatlan. De most választhatsz. Elpusztíthatod, vagy tovább engeded. Ha elpusztítod, akkor megölsz egy ártatlan embert. De ha tovább engeded akkor ő fog megölni egy egész családot.

Nyilván Joker az általad említett pont előtt is számos embert ölt meg, de feljebb írt dolgok ráhúzhatók erre a helyzetre is. Vagyis addig amíg nem ölte meg az adott embereket, addig nem bűnös az ő halálukban. Azaz Batman nem láthatja előre, hogy meg fog-e ölni valakit egyátalán, így nincs joga megölni sem.

Batman pedig pont, hogy nem egoista, sőt ennek a jelzőnek az ellenkezője igaz rá. Talán Gotham lakói azt gondolják Wayne-ről, hogy egoista, de csak azért, mert ezt a szerepet játssza el nekik, de az igazi személyisége inkább olyan, hogy segít az embereken és ha kell, feláldozza magát a jóért.

Részemről én biztos kinyírtam volna Jokert ha megkaptam volna a lehetőséget erre.

2013. dec. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
én imádom a batman [új] filmeket és láttam is már sokszor mind a hármat és úgy gondolom hogy batman az önmegvalósítás példaképe és ez ő nem gyilkos hanem ha kell meghal vagy megsérül de mindent megtesz hogy megfékezze a várost fenyegető veszélyt de nem öl ez ő ez batman és amikor harvy dent gordon családjára szegezi a pisztolyt akkor is puszta kézzel ment oda nem sörétes puskával mert nem öl és nem használ fegyvert sem
2014. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
70%

itt egy-két válaszoló írta hogy batmannek van egy elve meg még hogy batman reményt ad másoknak ezért rakok be két idézetet a filmekből.

Batman: "Nem öllek meg, de megmenteni se foglak."

____________________________________________________

Joker: "És miért öltözöl Batmannek?"


Ál-Batman: "Mert Batman reményt ad, hogy ne féljünk az olyan szemetektől mint te.

2014. jún. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Batman a korai képregényekben igenis rengeteg embert ölt meg. :) Hiszen kitörte a nyakukat magas épületekről rúgta le őket stb... Szóval ez a "nem lövök, nem ölök" dolgot csak később vezették be.
2015. jún. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!