Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek mi akadálya egy...

Ashi kérdése:

Szerintetek mi akadálya egy ilyen MAGYAR film elkészítésének?

Figyelt kérdés

Kijött egy újabb magyar film (Coming Out) és elgondolkoztam a következőkön:


Komolyan ez a mai magyar filmgyártás?

Lehet választani a Koltai Robi klón rendezők filmjei között (ezek az idióta-romantikus vígjátékok, amikből évente 2-3 készül), meg a belterjes belvárosi rendezők deviáns művészfilmjei között.


Nem tudom, hogy csak nálam ilyen egyszerű a képlet, de józan paraszti ésszel végig gondolva, a következőkre jutottam. (Szerintetek mi akadálya lehet ennek? )


Szóval nagy vonalakban:


Mi a cél? : 100%-osan magyar, színvonalas közönségfilm, amire sokan vesznek jegyet.

Mi kell a filmhez? : producer, rendező, színészek, forgatókönyv, színészek.


producer: Andy Vajna filmes kormánybiztos, az állami támogatások megszerzése/átcsoportosítása (!) mellett, ex-produceri ismeretsége révén biztos tud még támogatást szerezni a filmhez.


stúdió: az etyeki filmstúdió világszínvonalú. Ha az amcsiknak jó, remélem nekünk is...


rendező: Antal Nimród egy olyan tehetséges magyar filmrendező, aki tudja hogy kell (jó értelembe) hollywood-i színvonalú filmet készíteni, amivel egyébként végre megint kiléphetnénk a nemzetközi porondra is. Vajna/állami felkérésre biztos, hogy hazajönne LA-ből egy film erejéig.


Színészek: én elzavarnám a jelenlegi mainstream színészeket (Csányi meg hasonlók), viszont lehet, hogy egy jó rendező sokkal többet ki tudna hozni belőlük. Ami biztos, hogy a casting folyamatot sokkal komolyabban kellene venni. Egyébként a vidéki színházak tele vannak tehetséges színészekkel.


forgatóköny/story: Teljesen egyértelmű, hogy hollywood-ban ha biztosra akarnak menni, akkor az adott év bestseller könyvét (vagy egy sikeres író vmelyik könyvét) filmesítik meg, hiszen kvázi adott a forgatókönyv (vagy csak az alapötlet) és persze a rajongótábor.

(Most komolyan, isteni kinyilatkoztatásra várnak, hogy nálunk is kipróbálják ezt a "módszert"?)


Tehát, akkor pillantsunk a magyar könyveladási statisztikákra vagy guglizzuk ki, ki a legsikeresebb magyar író. Ő Lőrincz L. László. Az ő történeteiből lehetne krimit, misztikus thrillert, scifit vagy valamilyen kaland filmet készíteni. Biztos vagyok benne, hogy ha felkérnék,szívesen segítene az át/megírásban is.

----------------------

És ennyi. Nem hiszem, hogy ez egy egetrengető/világmegváltó ötlet lenne.


Egyébként egy interjúban olvastam, hogy LLL csak akkor adná el a megfilmesítési jogokat, ha nagy költségvetésű filmet készítenének, mert nem szeretné a saját történetét egy ZS kategóriás filmben viszontlátni. (Teljesen meg is értem)


Nyilván egy ilyen filmhez az összes állami támogatást el kell venni a jövőbeni Coming Out, Megdönteni HT-t, Álom.net és hasonló szintű filmektől. Nem tudom kinek hiányoznának egyébként ezek az alkotások.


------------------------------------------


Az "Isteni műszak"-ot még nem láttam, de elég sokat kellett várni a "Kontroll" után, hogy végre valami eredetibb témájú magyar film is készüljön



2014. ápr. 29. 11:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a probléma ott van, hogy betegesen próbáljuk másolni az amerikai "sikerfilmeket", csak nekünk nincs hozzá olyan színészünk, aki bár teljesítményét tekintve nulla, de mondjuk van egy igen kidolgozott felsőteste. Valljuk be, sajnos, a tömegnek ez kell. Nem feltétlen a magyar színészekkel van gond, csak nincs lehetőségük megmutatni, hogy tudnának-e játszani egy komolyabb filmben. A tehetséges emberek, mint Antal Nimród, külföldön próbálnak érvényesülni,pláne ha lehetőségük is van rá. Ezért nem is lehet elítélni őket. Andy Vajnáról meg ne is beszéljünk, az az ember úgy beszél, mint aki elfelejtett magyarul. Könyörgöm, hagyjuk már ezeket az álakcentusokat, angol szakos vagyok, minden nap beszélnem kell angolul, mégsem játszom rá, hogy elfelejtem a magyar szavakat, vagy angolosan ejtem -.-
2014. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Részben egyetértek, de számomra elég elképzelhetetlen lenne filmen egy misztikus Lawrence-ponyva.
2014. dec. 28. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!