Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » TRÓNOK HARCA! Szerintetek...

TRÓNOK HARCA! Szerintetek Robert Baratheon halála után kit kellett volna a trónra ültetni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 16:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Hát nem Joffrey-t. Én Nedet láttam volna szívesen a trónon, nagyon igazságos uralkodó lett volna. Bár még mindig elméletem, hogy Dany és Jon Snow tökéletesen irányítanák a dolgokat együtt, de még külön-külön is.
2014. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igazából tök mindegy. Bárkit, aki nem fejeztette volna le Nedet. Akkor az északiak nem lázadtak volna fel, és akkor a Greyjoyok sem lázadtak volna fel, és akkor Renlyék sem lázadtak volna fel. Egyedül Stannis lázadt volna fel, de ő meg magában kevés.

Szóval bárkit, aki képes a miniatűr agyával felfogni a politika alapjait.

2014. máj. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én pedig remélem, hogy Hodor uralkodásával ér véget az egész. Ez lenne a második legjobb végkifejlet az emberiség pusztulása után. Nem értem miért nem kaphatják meg a Mások Westerost. Az embereknek ott van másik két kontinens. Ámen.
2014. máj. 31. 19:59
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

Vannak a történetben számomra érthetetlen dolgok.


A Lannisterek.

Állítólag a leggazdagabb család Westerosban, mégis mikor hatalomra jutnak az Ördögfióka szaros 17 millió arany miatt hüledezik, amivel az állam a Vasbanknak tartozik.


Tywin Lannister.

A nagy hatalmú családfő, aki zsarnokként irányítja gyermekeit, meg úgy általában mindenkit, mégis két évadon át hagyta garázdálkodni a pszichopata unokáját, aki miatt végül is az egész háború folyik.


Jaime Lannister.

Megvetik, mert ő a "királyőlő", holott egy őrült királyt nyírt ki, aki már mindenkire veszélyes volt.


Ned Stark.

Elfogásakor embereit villámgyorsan likvidálják a puhány déliek. Azt hittem, hogy a kemény északi élethez szokott, abban megedződött harcosok ennél ezért keményebb diónak bizonyulnak, de nem. (Rob csupán 18000 északival 4 csatát nyert a déliek ellen.)


Lenne még, de nem tudom meddig láttad, spoilerezni meg nem akarok.

2014. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 a0511 ***** válasza:
93%
Stannis Baratheont, Robert öccsét. Ő a törvényes örökös, mivel a bátyja fiú utód nélkül halt meg (Joffrey, Myrcella és Tommen ugye Cersei és Jaime fattyai). Nem lett volna jó király belőle, de törvényes király igen.
2014. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Stannis ugyanúgy nem lett volna jó választás. A Hit nem engedte volna a vörös papok, meg a démon térhódítását. Ugyanúgy polgárháború tört volna ki. Nem koronázták volna meg és a nemesek sem akarták őt királyuknak. Rövid távon valaki neki is meglepit csempészett volna a borába.


A legjobb választás Renly lett volna. Nednek mellé kellett volna állni és elfogatni Cerseiéket, aztán száműzni őket Essosra.

2014. jún. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

21:56 - os válaszadó!

A lannisterek, ők a leggazdagabbak, legalábbis voltak, most már inkább csak annak látszanak, Tywin el is mondja valamelyik részben hogy a Kaszter hegyi aranybányák már régóta kiürültek. és rengeteg pénzt adtak kölcsön Robertnek aki, az összeset elb*szta :)


Megnézném te hogyan tartasz kordában valakit aki rangban feletted áll! :) Tywin lannister a király segítője, attól hogy a király az unokája, még a király parancsol neki. amúgy így is megtett minden tőle telhetőt hogy megfékezze.


azt meg kell értened hogy ebben a világban az eskü egy valóban szent fogadalom, főleg a Királyi testőrség 7 tagjának, mindegy mit csinál a király mindegy milyen ember, a testőreinek az a feladata hogy teljesítse MINDEN parancsát, de még inkább hogy megvédelmezze MINDEN körülményben. ezért vetik meg, és ezért szólítják nem csak királyölőnek, hanem esküszegőnek is.


az egy dolog hogy az északiak általában jobb harcosok mint a déliék, de ezt nem jelenti azt hogy minden féli kemény fiú :) akik megölték Ned katonáit Jaime külön kis egysége volt, ő nem parasztfiúkat válogat össze egy ilyen mészárláshoz. ráadásul Jaime-ék jóval többen voltak.az pedig hogy Robb miért nyert 18000 északival annyi csatát az megint egy más kérdés, ott aztán volt minden a moráltól kezdve a az emberek erején át a taktikáig.


hidd el Geaorge RR Martin nem fog sok lyukat hagyni egy ekkora jelentőségű könyvsorozatban, és azért ezek egész jól vannak átültetve a sorozatba is, bár lehet hogy nem túl látványos, kicsit utána kell gondolni.

2014. jún. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

ez nem jelenti azt hogy egy déli nem lehet kemény fiú :)

*ezt akartam írni :D

2014. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

4. válaszoló: attól,h a Lannisterek a leggazdagabbak 17 millió nekik sem nélkülözhetetlen, plusz Tywin a Lannisterek vagyonának nagy részét hitelként adta a koronának, csak Robert elherdálta. Tywin persze,h nem tehetett semmit Joff ellen, Joff volt a király. Annak ellenére h kb. mindenki Tywintól szarta tele a gatyáját, neki is voltak korlátjai. A gyerekeivel meg azért bánik úgy ahogy, mert büszke a származására és fennakarja tartani a családot és jó hírét. Nagyon is racionális karakter. Jaime kersztülhúzta a számításait, mikor beállt a Királyi Testőrségbe, így persze h még jobban próbálta a dolgokat kézben tartani. De ott van pl. Tyrion, aki a 3 gyerek közül leginkább hasonlít Tywinra, őt megtette a király segítőjének, mert bízott benne,h majd vmennyire kordában tartja a dolgokat. Jaime megvetése is jogos, mivel ténylegesen megölte azt, akinek a védelmére felesküdött. A Királyi Testőrség többi tagja közül 2-en meghaltak a háborúban, majd 3-an Aerys halála után is követték Rhaegar parancsait és meghaltak Lyanna Starkot védelmezve, Barristan Selmy pedig harcolt míg tudott, de elfogták. Jaime csak azért lett tag,h majd egyszer Cersei közelében lehessen, de leszarta az egészet úgy ahogy van.

A puhány déliek pedig az utcán úgy ölték meg Ned embereit,h már nem emlékszem pontosan, de talán 4-en voltak egy halom Lannister-hű katona ellen... utána meg mikor minden északit megöltek, akkor többszörös túlerővel álltak szemben plusz azt hitték,h az aranyköpenyesek az ő oldalukon vannak.



A kérdésre válaszolva.Kik szerezhették volna meg a trónt?

Ned: esélytelen. Egy maroknyi embere volt, senki se támogatta volna, Renly magának akarta a trónt Ned segítségével, a Lannisterek utálják a Starkokat, Kisujj is megakart szabadulni Nedtől.

Renly: nem volt a várban elég embere, de ha sikerült volna megszereznie a trónt, akkor egyrészt Tywin és Stannis is ellene fordult volna, mert Tywin Joffnak, Stannis pedig magának követelte volna a trónt. Másrészt meg egy éretlen, tapasztalatlan fiatal volt.

Tywin: annak ellenére,h egyik kedvenc mellékszereplőm volt és eltudta volna irányítani a királyságot, nem lett volna jó megoldás, mert túlságosan a Lannisterekre ruházott volna minden hatalmat.

Sztem Stannis lett volna az egyetlen ésszerű megoldás, Westeroson ő az egyetlen, aki tényleg igazságosan tudott volna irányítani egy királyságot, plusz ő a trónörökös is Robert halála után.

2014. jún. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

"07:56"

Igazad van. Tywin tényleg beszél Cerseinek anyagi gondjaikról. "-Tippeld meg mennyi aranyat bányásznak Kaszterhegyen? -Nem tudom... -Semennyit!" :D


"Megnézném te hogyan tartasz kordában valakit aki rangban feletted áll!"

Erről Cillei Ulrikot kéne megkérdezni. Neki egész jól ment V. Lászlóval. :-)

Hogy a sorozatnál maradjunk Tyrion egyszer akkora pofont ad neki, hogy majd leszáll a feje. Mikor a jelen lévő testőr szóvá teszi, hogy a királyt nem lehet megütni (csak szóvá teszi, nem avatkozik be!!!), Tyrion cinikusan annyit mond, hogy nem királyt üt, hanem unokaöcsöt nevel... :D (Tyrion rulez!)


"meg kell értened hogy ebben a világban az eskü egy valóban szent fogadalom" "ezért szólítják nem csak királyölőnek, hanem esküszegőnek is. "

Mégis, érdekes módon Robert alatt is tagja a testőrségnek, sőt még Tommen alatt is az. Értem én, hogy politika,de hát...

Eskükről, meg szent dolgokról annyit: Rob is megszegte, mikor nem a kijelölt lányt vette el.

A Vörös nász kapcsán az öreg Frey konkrétan szentségtörést követett el, de nem látszott, hogy ez zavarta volna. A felesége meggyilkolására, akivel ugyebár a házasság szentsége - egy szent fogadalom kötötte össze, annyit mond: majd keres másikat...


De ne offoljunk tovább, mert Kérdező ideges lesz. :-)

2014. jún. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!