Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valami jó doku/ismeretterjeszt...

Valami jó doku/ismeretterjesztő filmet dinoszauruszokról?

Figyelt kérdés
régen sokat láttam a tévében de a címüket nem tudom pedig szívesen újranézném.olyan érdekel amiben mutatják hogyan éltek,táplálkoztak,vándoroltak stb nem pedig csontokat kapargatnak a régészek.köszi
2014. júl. 12. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Planet dinosaur

[link]

March of the dinosaurs

[link]


Aztán nem dinoszauruszos, de őslényes:

Sea Monsters (Séta a dinoszauruszokkal féle)

Walking with monsters

[link]

Walking with beasts

[link]

Sea rex

[link]

2014. júl. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

A mostaniak közül tényleg talán a Planet Dinosaur a legjobb. Két magyar verziója is van: Őshüllők bolygója és Dinók bolygója.


A Walking with Dinosaurs (Dinoszauruszok, a Föld urai, más néven Séta a dinoszauruszokkal, más néven Dinoszauruszok között) inkább szórakoztató, de tudományos szempontból nagyon ósdi. A Ballad of Big Al (Nagy Al balladája) című része valamivel jobb.


A When Dinosaurs Roamed America (ennek is van egy rakat magyar változata, de leginkább Dinoszauruszok, az ősvilág urai címen ismert) szintén inkább szórakoztatásra jó, mert tudományosan elavult.


A Dinosaur Planet (Dinoszauruszok bolygója) és a Dinosaur Revolution (más néven Reign of the Dinosaurs, magyarul A dinoszauruszok világa) nem kimondottan dokumentumfilmek, de nézhetők. Az utóbbi tudományosan meglehetősen pontos, de nagyon bizarr, mert eredetileg nem dokumentumfilmnek, hanem felnőtteknek való animációs filmnek készült.


Amik nagyon kerülendők:


Clash of the Dinosaurs (A dinoszauruszok csatája), Monsters Resurrected (Megaragadozók) és Jurassic Fight Club (Őshüllők arénája, de ennek is van egy másik magyar címe is, ami nem ugrik be). Ezek nemcsak hogy tudománytalanok és hazugságokkal vannak tele, de rém idétlenek is. A dinoszauruszok csatájának volt egy fojtatása is, Last Day of the Dinosaurs (A dinoszauruszok végnapjai) címmel, ami sokkal jobb, de még mindig messze nem tökéletes.

2014. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*Akarom mondani folytatása, nem fojtatása.
2014. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a Planet dinosaur (Dinók bolygója), March of the dinosaurs (Dinók vándorlása), és a Walking with... filmek a legjobbak. Az utóbbiak egy kicsit már elavultak, és kisebb hibák is voltak bennük, de szerintem nagyon élethűnek hatnak (olyan érzése van az embernek, mintha tényleg élő állatokat filmeztek volna). Sok újabb filmen viszont szerintem túlzottan is érzékelhető, hogy virtuális, nem pedig élő állatokat filmeztek (igaz, hogy tényleg animáció, de egy élőlényekről szóló dokumentumfilm azért lehetne kicsit élethűbbnek tűnő).
2017. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!