Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a jó büdös francról szól a...

Mi a jó büdös francról szól a Frank című film?

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 01:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Az Oscar-jelölt Michael Fassbender (12 év rabszolgaság, Shame – A szégyentelen, Prometheus) alakítja Franket, a kiejthetetlen nevű indie banda, a The Soronprfbs frontemberét ebben az egyéni hangulatú zenés vígjátékban. Frank még a zenészek körében is igazi különcnek számít: csak a tökéletes hangzás érdekli, mindenben az inspirációt keresi – és még alvás közben sem veszi le az egész fejét körbevevő hatalmas papírmasé maszkot. Frank és csapata kizárólag a popszakmát messzemenőkig elutasító egyéniségekből áll.


Ebbe a furcsa társaságba érkezik az ambíciókkal teli Jon (Domhnall Gleeson – Időről időre, Anna Karenina, Star Wars – Episode VII), akinek a legvadabb álmai válnak valóra, amikor egy váratlan üresedés miatt, pusztán kényszerűségből felveszik a bandába. A kis csapat hamarosan maga mögött hagyja a civilizációt, egy kis erdei házban kezdenek el kísérletezgetni, hogy megalkossák a tökéletes albumot – Jon pedig kénytelen felismerni, hogy a zenészélet nem annyira egyszerű, mint ahogy a bulvárlapokban olvassuk. A kezdeti feszültségek tovább fokozódnak, ahogy a The Soronprfbs elkezd népszerűvé válni az interneten és Jon megpróbál összejönni Frank ördögien szexi alkotótársával, Clarával (Maggie Gyllenhaal – A sötét lovag, Hisztéria, A titkárnő).

2014. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem így értettem. láttam a filmet. ezek után kérdezem: mi a fenéről szólt? ez most egy paródia ami lerántja a leplet napjaink indie zenekarairól? vagy az a fő mondanivalója, hogy a tehetséget nem lehet kifejleszteni magunkban? vagy hogy a tehetség szükségszerűen az őrületbe kerget? mégis mit akart mondani ez a film ami hatalmas csalódást okozott nekem???
2014. aug. 8. 23:23
 3/3 anonim ***** válasza:

A Frank egy felszabadult fekete-komédia. Magát a karaktert egy valós személy komédiája (Frank Sidebottom) ihlette.


A film leginkább A nagy szépség c. olasz drámához hasonlítható, egyszerre tiszteleg és parodizál, méghozzá mint írod az indie zenekarok. Ehhez illeszkedik a mű hangvétele: kiszámíthatatlan, groteszk, önkritikus és katartikus.


Bár nekem nagyon tetszett, speciel nem ajánlanám sok embernek, éppen a legkevésbé sem mainstream történetmesélésének köszönhetően.

2014. szept. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!