Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Maidevrán szultána kije...

Maidevrán szultána kije Szulejmánnak? Felesége vagy csak a (trónörökös ) fiának az anyja?

Figyelt kérdés

Ő hogyan lett Szulejmán hozzátartozója? Szabad előkelő nő volt és Szulejmán feleségül vette?

Valahol azt olvastam, hogy csak Hürrem volt a felesége. De akkor nem értem. Az akkori szokások szerint hogy lehetett gyerekük, ha nem voltak házasok és Maidevrán háremhölgy sem volt?



2014. aug. 14. 16:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%

A kabard fejedelem leszármazottja, előkelő családból származott, beajánlották a hárembe--> tehát háremhölgy lett --> ezáltal már nem volt szabad asszony.

A történelem szerint született neki lánya is de beteg volt, de a lényeg hogy Szulejmán első szülött fiát hozta a világra Musztafát.--> így lett a trónörökös anyja, de Szulejmán nem vette el felségül.


Nem tudom, hogy érhető volt-e :D

2014. aug. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

igen, köszönöm.

csak az nem értem még, miért hiszi(k),hogy nagyobb a hatalma, mint Hürremnek, aki Szulejmán felesége??

Na, ez csak olyan költői kérdés volt.

2014. aug. 14. 22:52
 3/23 A kérdező kommentje:

pláne, ha Ő is háremhölgy volt. Milyen alapon nézik le Hürremet?

A történelemben is hasonlóan volt, gondolom.

2014. aug. 14. 22:53
 4/23 anonim ***** válasza:
29%

Azért nézik le Hürremet mert ő egy rabszolga volt, sokszor is mondják neki a filmben hogy csak rabszolga maradsz stb.

A történelemben Hürrem volt az első olyan nő aki elérte azt hogy rabszolgasorsból feleség legyen.

És hiába Mahidevran háremhölgy volt, de ő sosem volt rabszolga nem kényszerítették hanem saját akaratéból ment a hárembe ami elég megtisztelő feladat volt hiszen az uralkodó családot szolgálhatta.

Szóval nagy különbség van a származás között.


És hiába Hürrem a feleség, Mahidevran a trónörökös anyja tehát ha a fia trónra lép ő lesz a valide akinek (a palotán belül) a szultán után neki van a 2. legnagyobb hatalma. Ezért is van neki a 3. legnagyobb hatalma, hisz ő a következő (valide amint Musztafa trónra lép).

Hürrem jobban kitud teljesedni mivel Szulejmántól feltétlen támogatást kap, Mahidevrannal ellentétben.


De Hürrem hiába feleség nem lehet második hatalom még ott van Szulejmán anyja, vagy a trónörökös anyja a következő valide.

De ez a gond is hamar megoldódik:

SPOILER

Szulejmán anyja nem sokára meghal, így Hürrem lesz a valide mivel Mahidevran nem lehet csak akkor ha Musztafa uralkodik, így a feleségnek kell a háremet irányítania.

Tehát az egykori rabszolgából még valide is lesz, így már neki van a palotán beül a legnagyobb hatalma majd Mahidevrannak. De pl mint valide ként ugyanúgy meghajol Hatice szultána előtt a vérben is az uralkodó családhoz tartozik.


Csak a palotában lévő hatalmat vettem alapul, mert nyilván a Szultán jobb keze, a birodalomban a második legnagyobb hatalommal rendelkező ember a nagyvezír, filmben adott helyzetében Ibrahim pasa.

2014. aug. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ja elfelejtettem kirakni a SPOILER felíratott kirakni az utolsó bekezdés végéhez.

Szóval az utolsó mondatom az nem spoiler azt nyugodtan elolvashatod.

2014. aug. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!!

Mem tudom, mi az a Spoiler.

üdv

2014. aug. 15. 11:31
 7/23 anonim ***** válasza:
52%

Hát az amikor előre elmondod hogy mi lesz egy filmben :)

kiszokták írni figyelmeztetésnek, és aki nem akarj aaz nem olvassa el az utána lévő szövegek.

2014. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
kösziiii
2014. aug. 16. 00:55
 9/23 anonim ***** válasza:
De akkor miért akarják, hogy az aybige meg a mustafa összeházasodjon ha azt nem szabad?
2014. aug. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
54%

Honnan vetted, hogy nem szabad nekik összeházasodni?


Azért akarják, mert két nagy uralkodó család egyesülése történne meg az ő frigyükkel.

2014. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!