Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Éhezők viadaláról, a...

Az Éhezők viadaláról, a filmről lenne több kérdésem. El tudnátok magyarázni (mert nagyon nem értem)? :D

Figyelt kérdés

Szóval az első részt megértettem de a második elég homályos. Kövezzetek meg, de nem tudom megérteni hogy a 75. éhezők viadalán miért az előző nyertesekből válogatnak és miért nevezik ezt "a harmadik nagy mészárlás"-nak? Az a szövetségesük, amelyik nő és a liftben levetkőzött előttük (a nevét nem tudom, de biztos tudjátok kiről beszélek)az miért bántotta Katnist és mit csinált vele? Mi lett Peetaval? Őt a film végén már nem mutatták. Miért semmisítették meg a 12. körzetet? És miért ölték meg Cinnat (a stylistot)? Katnis és Peeta egymásba szerettek, vagy Katniss azt a fiút (a nevét nem tudom) választotta aki megmentette az anyját és a húgát?

Tudom.. fejbe lőhetitek magatokat és anyázhattok :DD



2014. okt. 5. 18:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azért a nyertesekből válogatnak, mert veszélyt jelentenek a rendszerre, éppúgy mint Katniss, aki már szimbólummá vált.


Azért nevezik nagy mészárlásnak, mert minden 25. viadal nagy mészárlás.

2014. okt. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

> Miért semmisítették meg a 12. körzetet?


Mert onnan indult a rendszer bomlasztása.


> És miért ölték meg Cinnat (a stylistot)?


Mert ellenszegült a nagyfőnök kérésének - nem a rendes esküvői ruhát adta Katnissre, hanem tuningolta, és fekete lett a végén.

2014. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Ajánlom, hogy olvasd el a könyvet, minden kiderül és emellett nagyon érdekes olvasmány :) De azért megválaszolom: Minden 25. évben úgynevezett Nagy Mészárlás van, ahol valami extra öldöklés van, és azt is sorsolják. 3x25 az 75, ezért az a harmadik Nagy Mészárlás. A csajszi azért "bántotta" Katnisst, mert kivágta a kezéből a nyomkövetőt. Igazából Katniss háta mögött egy szövetkezés alakult ki, ahol arra ment ki a játék, hogy kiszökjenek az arénából, de erről Katniss nem tudott. Peeta is ment volna velük, de őt időközben elkapták a kapitóliumiak. Azért semmisítették meg, hogy elejét vegyék egy lázadásnak. Cinnát azért ölték meg, mert segített Katnissnek, és benne volt ebben a szövetségben. Az utolsót pedig nem mondom meg, hadd izgulj a harmadik részig :D
2014. okt. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
koszi szépen, ezzel már sokat segítettetek :D Általában értem a filmeket és idegesít ha valaki más nem érti és magyarázni kell neki
2014. okt. 5. 18:40
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

SPOILER!!!



Peeta es Katniss ossze fognak jönni és gyerekük is lesz, de csak a 3.rész legeslegvégén. Tehat a part 2 végén.

2014. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Katniss hülyíti mindkét srácot. Érzelmileg éretlen, önző csitri, Gale és Peeta helyében keresnék másikat.

Utálom az ilyen nőket, akik tönkreteszik ezzel a csiki-csukival a férfiakat, nem is beszélve arról, hogy összeugrasztják őket egymással.


A harmadik rész vége felé Katniss megkapja a magáét tőlük, mikor elcsíp egy beszélgetést, ahol Gale és Peeta kitárgyalják Katnisst a háta mögött. Azon is besértődik és duzzog, ahelyett, hogy elgondolkodna rajta.


Haymitchnek igaza volt, ha Katniss ezer évig élne se érdemelné meg Peeta-t (se Gale-t).

2014. okt. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hatos, szigorú vagy, de jogos.


Kár, hogy a filmben nincsenek így árnyalva a karakterek. Azt hiszem vennem kell egy e-bookot, és elolvasni a könyveket.

2014. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem Katniss nem hülyíti a fiúkat, csak még ő sem tudja mit érez ki iránt. Eredetileg Gale-val volt együtt, de vele sem igazán, aztán a színészkedések után mégis érzett valamit Peeta iránt is. Szóval neki is zavaros az egész. De igen, ha 1000 évig élne se érdemelné meg Peetát. :d
2014. okt. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Így igaz, kissé szigorú vagyok, egy részét vissza is szívom, elvégre kamasz lányról van szó.


Most egy kicsit osztom Peetat is. :)

Ő egy vérbeli idealista, aki egy, a képzeletében felépített, idealizált Katnissbe szerelmes tíz évig, holott soha egy szót nem váltottak egymással, egészen az aratás napjáig.

Az eltérítés után már eltűnik a lila köd, annak látja Katnisst, ami valójában: labilisnak és manipulatívnak, aki kihasználja és megalázza őt úton-útfélen. Peeta szókimondó stílusa bosszantja a lányt, nem tetszik neki, hogy már nem isteníti őt Peeata, nem lehet dróton rángatni a szerencsétlen fiút.

Megtört a varázs, a tiniszerelemnek vége.



Gale az egyetlen felnőtt a szerelmi háromszögben.

2014. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gale-ben viszont az zavar,hogy féltékenykedik Peetára pedig csak színészkednek. Akkor még legalábbis Katniss is úgy gondolja valamennyire hogy csak színészkednek. Én inkább Peetát sajnálom, sokszor tűnik úgy hogy Katniss nem szándékosan de csak kihasználja.
2014. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!