Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Valaki megnézte már az Éhezők...

Valaki megnézte már az Éhezők viadala - Kiválasztott című filmet? Vélemény?

Figyelt kérdés
Köszi, ha megosztanád velem :)

2014. nov. 20. 18:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Holnap fogom! :d
2014. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ma este héttől nézzük, ha érdekel, írok véleményt^^ Spoiler jöhet? Egyébként a könyvtrilógia a kedvenceim között van, a filmek viszont nekem nagyon nem jöttek be... Elég fontos dolgokat is kihagytak, illetve átírtak:/
2014. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Én láttam nagyon jó volt ajánlatos felirattal nézni :)
2014. nov. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, jöhet a spoiler is :) Kíváncsi vagyok minél több véleményre, sajnos a neten azt olvastam, hogy rosszabb lett, mint az első kettő, de örülök, h valaki szerint nem.
2014. nov. 21. 18:22
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem sajna nincs időm elmenni moziba, kénytelen vagyok megvárni, amíg fenn lesz a neten, camosba meg nem akarom, mert lerontja az élményt :// De az még jópár hét...
2014. nov. 21. 18:24
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, megnéztük tegnap... Hát, vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Vigyázat, spoiler-veszély!

Amiket beletettek a könyvből, azokat nagyon jól csinálták, viszont a rengeteg kihagyás engem borzasztóan zavart, főleg, hogy helyettük olyan jeleneteket tettek be, amik nem is szerepeltek a könyvben (pl. megcsodálhattuk Snow elnök rezidenciáját, illetve hogyan lázadoztak az emberek). A legnagyobb bajom, hogy egy az egyben kihagyták Katniss felkészítő csapatát, akiknek a könyvekben hatalmas szerepük van. Az első könyvben főképp a humorforrást szolgálták, a másodikban megmutatták, hogy a kapitóliumiak is emberek, és szeretik a versenyzőket, sajnálják őket, az utolsóban pedig egy az egyben a drámát, illetve a felkelők Kapitólium elleni ellenségességének bemutatását szolgálták.

A könyvben az tetszett, hogy megmutatták, a felkelőkben is van rossz, és a Kapitóliumban is van jó, bár ezt még a második részben is kifejthetik.

Ami borzasztóan zavart, hogy rengeteg eseményt felcseréltek. Az eleje egy hatalmas katyvasz volt, mire sikerült kibogoznunk, hogy hol járunk, eltelt vagy 5 perc a filmből (hárman néztük, a barátnőm, aki szintén olvasta a könyvet, illetve az ő barátja, aki nem, meg ugye én).

Amúgy nem volt rossz, nekem még mindig jobban tetszett, mint a Futótűz adaptációja, nekem a könyvekben az volt a kedvencem, így sokat vártam tőle.

A legnagyobb bajom az, hogy egyszerűen nem tudták kifejteni a történetet: a dráma nem elég mély, az izgalmas részek nem ragadnak magával (kivéve a végén, azt is kifejtem), és a néző nem igazán tudja, hogy mit is a film: akciófilm? Dráma? Szerelmi történet? Egyszerűen próbál mind a három lenni, ami a könyvekben bejön, mert jól adagolja Suzanne Collins a dolgokat, de a filmben nekem nem jött át.

Amik nem tetszettek: Az eleje, a kavarások, a felesleges dolgok (Snow elnök pár jelenetét igazán kihagyhatták volna, a végén nagyobb jelentősége van), az, hogy ragad magával annyira, mint a könyv. A könyvben Katniss szemszögéből van a történet, rengeteg apróságot megmagyaráz, a filmben viszont nem történik ez meg, ezért vannak részek, ahol a filmnéző csak nézett, hogy mi van, ennek mi értelme van? Jennifer Lawrence színészi játékával továbbra se vagyok megelégedve, ahogy Katniss filmbéli karakterével sem. A könyvben jobban átjön, hogy igenis fontos a Fecsegőposzáta, hogy Katniss nem akart az lenni, ő csak boldogan akart élni a családjával.

Amik tetszettek: A színészi játék nagyszerű volt, ahogyan a zenék is. Voltak jelenetek, amiknél rázott a hideg (amikor lebombázták a kórházat, és a végén Katniss beszélt, amikor elénekelte a Bitót, vagy Gale beszélt a Tizenkettedik Körzet lebombázásáról, illetve amikor Finnick beszélt a Kapitólium titkairól - ezt szinte szó szerint idézték a könyvből, ami hatalmas plusz pont).

Két jelenetet szeretnék kiemelni:

1. A bitó: Katniss énekelt Pollux kérésére, és ezt a dalt énekelte (sajnos a dalválasztást nem fejtették ki, pedig a könyvben elég sokat elmélkedett róla Katniss, de talán még a második részbe betehetik, bár kétlem). Eleve azon megdöbbentem, hogy Jennifer Lawrence milyen hanggal rendelkezik, nekem nagyon tetszett, utána pedig szépen ment tovább a jelenet, alatta pedig szólt a dal. A felkelők megrohamoztak egy gátat, ahol továbbra is a dal szólt, csak már kórusban. Ezt a jelenetet nagyon jól eltalálták, még ha a gátas rész nem is volt benne a könyvben, tetszett.

2. A Kiválasztottak megmentése. A film végén, a legizgalmasabb jelenet. Egyszerre utáltam és imádtam. Utáltam, mert a könyvben nem így volt, nem írták le, hogyan szabadították ki őket, így csak az idegőrlő tudatlanság volt, hogy most mi történik, élve visszajutnak, vagy Katniss elveszíti azt a két férfit, akiket a legjobban szeret? Itt viszont végig mutatták a mentőakciót, így ezért izgulhattunk, hogy sikerülni fog-e. Tényleg izgalmas volt, barátnőmmel elszorítottuk egymás kezét, hiába tudtuk, mi fog történni:D

A végét eléggé elkapkodták, én nem így zártam volna le. Vagy azzal, hogy Peeta fojtogatja Katnisst, és így a filmnézők várhatnak egy évet, hogy életben marad-e, ha igen, milyen áron? Vagy pedig egy kicsit tovább dolgozták volna fel, de akkor ne legyen ilyen részletes a mentőakció. Ezt a lezárást viszont én kapkodónak éreztem, kivéve a legvégét, azzal végül megbékéltem, mert tényleg jó volt. De kicsit soknak éreztem, hogy a nézőkre zúdítottak jó pár plusz információt (eltérítés, a Második Körzet elfoglalásának terve), mikor már két órája nézték a filmet.

Vélemények:

Barátnőm csalódott, hogy kihagyták a felkészítő csapatot és megvariálták a történetet, illetve hogy kihagytak rengeteg dolgot, helyettük "felesleges" dolgokat tettek be.

Barátnőm barátja szintén csalódott, pedig ő nem is olvasta a könyvet. Többet várt (amiről fentebb írtam, hogy egy kis ilyen, egy kis olyan, biztos jó lesz alapon csinálták a történetet).

Nekem tetszett is, meg nem is. A kihagyott jelenetek engem is zavarnak, de a jobb jelenetek kiegyenlítik a rosszakat.

Ha tízes skálán értékelnem kéne, 6-7 pontot adnék rá.

2014. nov. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm eme terjedelmes véleményt :) Kaptál zöldet is, már nagyon várom, hogy megnézhessem a filmet!!!
2014. nov. 22. 17:16
 8/14 Rebeka77 ***** válasza:
100%

Én ma neéztem meg!Szerintem lenyűgöző! Csak két problémám van vele:Az eleje:semmi sem utal arra,hogy a Futótűz vége a 12.körzet pusztulásával érne véget.És a vége:nem hiszem el,hogy egy ilyen filmet ilyen véggel(Peeta "depi

" lesz)kellene befejezni....Ettől függetlenül nagyon jó ;) Vannak benne nagyon érdekes részek :)


SPOILER!


Azt viszont elképzelni sem tudtam volna,hogy Peeta meg akarja fojtani Katniss-t

2014. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ma néztem. Nemtudom, én olvastam a könyvet is de nekem nagyon tetszett. Szerintem nem olyan zavaró, hogy kissé összekavarták az eseményeket, mert így is érthető volt, ugyanazt jelentett. Legalábbis akikkel én néztem nem olvasták a könyvet de értették a filmet és ugye nekem is nagyon tetszett. Szerintem a vége is nagyon jó, mert így láthatjuk, hogy mivan Peetával és mindenki várhatja a következő részt. Én nagyon ajánlom, jól meg volt csinálva, ugyanúgy mint a többi. :)
2014. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Én nagyon szeretem az összes filmet, ezért direkt nem is olvastam a könyveket.

Ha engem kérdezel én előbb szeretném megvárni az utolsó részt, megnézni és utána ki is olvasom a könyveket, mert persze azok is érdekelnek. Ennek két oka is van:

- Nem akartam sohasem a film nézése közben csalódni hogy valami nagyon tetszett a könyvben és nincs benne vagy nem úgy. Sok nézőben szerintem ez a hiba. Azért szidják a filmet,mert rossz adaptáció. Én szeretném inkább rendesen élvezni a filmet, nem pedig hogy a könyv járjon az eszembe közben.

- Ha már az első részt is úgy láttam, hogy nem olvastam még a könyvet, inkább szeretném hogy az izgalmas fordulatok, meg úgy minden a filmből jöjjön át(ami benne van), ne úgy nézzem a filmet hogy előre tudom mi lesz. A Kiválasztott vége fele már majdnem sokkot kaptam, soha nem izgultam még ennyire film alatt. Ha olvastam volna a könyvet az egész tök máshogy jött volna át. Nekem, aki a filmet látta előbb nem akadály hogy sok dolgot kihagytak, hiszen úgyis elolvasom a könyvet és milyen jó lesz majd új dolgokat találni :D


Tudom hogy nem igazán a filmről beszéltem, csak szerettem volna tisztázni annak az előnyeit, ha valaki csak a filmet látta.

2014. nov. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!