Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a különbség a mockingbird...

Mi a különbség a mockingbird éa a mockingjay között?

Figyelt kérdés

2014. nov. 28. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A mockingjay a fecsegőposzáta,a mockingbird pedig vagy a fecsegő,vagy a poszáta,ezt így hirtelen nem tudom.Mert a fecsegőposzáták a fecsegők és a poszáták keresztezéséből jötekt létre.A poszáta természetes,a fecsegőket meg a Kapitólium készítette,tehát mesterségesek.
2014. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem valójában semmi, az eredeti angol nyelvű könyvben a mockingbird az, amit fecsegőposzátának fordítottak a 3. résznek meg ugye mockingjay a címe. De valójában ezt én sem értem, lehet, hogy angolul is el kéne olvasni.
2014. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. nov. 30. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:
A mockingjay a szerző által kitalált madárfaj. Ő találta ki, ha lefordítanánk annyit jelent, hogy Fecsegőposzáta. A mocking a fecsegő, a jay pedig csak egy kitalált "odatoldott" valami. A mockingbird pedig annyit tesz, hogy fecsegő madár. Innen szedhette az írónő.
2014. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De van egy könyv... To kill a mockingbird az eredeti címe, magyarra fordítva pedig Ne bántsátok a feketerigót
2015. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!