Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A gyűrűk ura könyvtrilógiának...

A gyűrűk ura könyvtrilógiának mikor lesz könyvhű filmadaptációja?

Figyelt kérdés

A Peter Jackson rendezte film cselekménye olyan kiábrándító. Olyan elszomorító, amikor az ember várja a kedvenc jelenetét vagy szereplőjét a könyvből a filmvásznon, azonban azzal kell szembesüljön, hogy pont annak nem hagytak helyet vagy a történetet teljesen elferdítették. Például az Öregerdő, Bombadil Toma, Sírbuckák, Radagast, Széltető...

A film maga elragadtató és szemkápráztatóan gyönyörű, azonban a film cselekménye rosszul megvalósított.


Érdekelne, hogy lesz-e valamikor könyvhű filmadaptációja A gyűrűk ura könyvtrilógiának? Mondjuk nem lenne baj, ha egy-egy könyvfejezetről 2-3 film készülne.



2014. dec. 30. 00:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
20-30 év múlva a leghamarabb.
2014. dec. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bizony nem valószínű, hogy a közeljövőben újra filmre vigyenek egy ilyen gigantikus filmeposzt. Hosszan lehetne sorolni az okokat.

Én sem vagyok elragadtatva a végeredménytől egyébként. Mondjuk pont Bombadil Toma egy olyan epizód volt a könyvben, ami szerintem valahogy kilógott a cselekményből.

2014. dec. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk rajzfilm már van, csak sokan nem ismerik: [link]
2014. dec. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
A rajzfilmmel az a baj, hogy nem viszi végig a sztorit. Már nem emlékszem, hol szakad félbe.
2014. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Akkor marad a.képzelet és.a.könyv, de ahhoz olvasni kell, az meg nem menő.
2014. dec. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

A rajzfilmről már hallottam. :-) Majd egyszer lehet, hogy megnézem.


Mi az, hogy nem menő olvasni? :-D Mely vidéken élsz? :-D Nálunk kimondottan menő olvasni.

2014. dec. 30. 20:11
 7/14 anonim ***** válasza:
42%

Fekete irónia volt ez az "olvasni nem menő".

Azért írtam, mert hiába van egy jobb feldolgozás, mint a film, le kell hurrogni. Sosem lesz olyan feldolgozás, ami mindenkinek megfelel. Ha azon sír valaki, hogy semmelyik feldolgozás nem jó, akkor marad a könyv, de neki film kell, és olvasni nem hajlandó, ezért írtam. Deeee mindegy.

2014. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én bíza' megvagyok film nélkül is. De ha egyszer egy könyvet meg akarnak filmesíteni, akkor a film maradjon hű a könyv cselekményéhez.

Olvasni nem hajlandó? :-) Én hajlandó vagyok olvasni. És a környéken sokan mások is.

2014. dec. 31. 13:50
 9/14 anonim válasza:
de ez az ha minden benne lenne olyan hosszu lenne hogy azert sirna az emberek szaja mert mar ezt is hosszunak tartjak ha meg a fele nincs benne azert sir az emberek szaja csinaljanak 20 fele gyuruk urat hogy jo legyen mindenkinek ?? ez van ezt kell szeretni
2015. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nézd meg a rendezői változatokat, abban sokkal több minden benne van, nem csekély percszámmal hosszabbak is...

Bombadilt nem tudom miért hiányolod, szerintem a könyvben sem volt semmi szerepe és értelme csak kitöltött rengeteg oldalt, de a történethez semmit nem adott hozzá, Radagast is csak egy rövid beszélgetés a könyvben az ő léte se létszükséges szerintem, de javaslom próbálj meg egy forgatókönyvet írni a könyvből, aztán majd utána mond, hogy "rosszul megvalósított"

Engem speciel a 3. filmben a szellemek csatája sokkal jobban zavart, mint az idegesítő Bombadil kihagyása.

Amúgy meg előbb még megfilmesítik a Szirmarilokat, aztán számíthatsz egy 20-30 évre amíg a jelenlegi képvilág elavul, és ha akkor lesz pénz a fantasyban, akkor számíthatunk esetleg remake-re... Bár személy szerint én szívesebben látnám a Sárkánydárda-krónikákat, vagy Salvatore könyveit filmvásznon, mint még egyszer végigszenvedni Frodóék sétafikálását...

2015. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!