Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért mondta Dumbledor Piton...

Bálint117 kérdése:

Miért mondta Dumbledor Piton könnyei által visszaemlékezésbe, hogy Harry Potternak meg kell halnia (a Halál ereklyéi 2) részében?

Figyelt kérdés
Miért nem tudta Dumbledor és Piton se, hogy Harry nem fog meghallni, a halál átoktól, csak "valószínűsíthetően", hogy a horkrux fog belőle kihalni... Segítene valaki?

2015. febr. 18. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Már megint milyen kérdés ez? Miért kellett volna tudniuk? Miféle választ vársz?
2015. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
57%

Milyen választ? pl. ilyet:

Hát azért, mert ugye horkrux volt Harry sebhelye, ami a sötét nagyúr! lelkének egy része volt, tehát nem lehet addig megölni a nagyurat. Szerintem ;)

2015. febr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Figyi, ha nincs kedved, ne válaszolj! Nem kötelező, pocsékold máshol az időd, és csak akkor válaszolj, ha tudod mit is akarsz válaszolni...
2015. febr. 18. 14:53
 4/11 anonim válasza:
nem érted a válaszomat? pedig leírtam !
2015. febr. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Látom nehéz a felfogásod. leírom jobban, hogy te is megértsed. Az a kérdésed, hogy miért mondta Dumbledor pitonnak, hogy meg kell halni Harrynek. Harry egy horkrux és amíg él, addig él benne Voldemort lelkének egy része, tehát vissza tudna térni. Csak úgy lehet megölni Voldemontor, hogy minden horkruxot(lélekdarabot) elpusztítanak. Tehát meg kell ölni Harryt. Azt, hogy tudta- e Dumblodore, hogy Harry nem hal meg, csak a horkrux semmisül meg azt nem tudom. ennyi lenne
2015. febr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm "AlastorMordor", nem, nem nehéz a felfogásom! Nem kell mindjárt lekiabálni az ember fejét, kell kis inteligencia is...


Kérlek olvasd el az alkérdést:


"Miért nem tudta Dumbledor és Piton se, hogy Harry NEM fog meghallni a halál átoktól, csak "valószínűsíthetően", hogy a horkrux fog belőle kihalni... Segítene valaki?"


Tehát senki sem tudta, h Harry túléli, még azok se, akki a "halála" előt megjelentek neki; szülei, sirius, stb..


És te "NONAME" szállj le már rólunk, és menj el... Nem kíváncsi rád senki!

2015. febr. 18. 16:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Sztem azért nem tudta biztosra Dumbledore, mert ilyesmi még sosem fordult elő, még nem volt ilyen helyzet sose. De kifejtem.

Ha valakit akiben horcrux van megölnek, akkor a hordozó meghal a benne levő horcrux viszont továbbél, elmegy keres magának másik hordozót. De Dumbledore nem akarta, hogy Harry meghaljon. A halála egy muszáj volt, szükséges, de Dumbledore megpróbálta megmenteni Harryt valahogy.

Úgy gondolta, hogy a legenda igaz lehet a Halál ereklyéiről. Ha a tárgyak léteznek, a legenda miért ne lenne igaz. Ugye volt egy legenda a halál ereklyéiről, hogy aki összegyűjti mindhármat, az a halál legyőzőjévé, elpusztíthatatlanná válik.

Dumbledore már hallott a pálcáról és meg is szerezte a pálcát, hallott James köpenyéről, tanulmányozta is, meggyőződött róla, hogy a köpeny különleges és ez lehet a "mese"beli köpeny. A követ meg megtalálta később a Gomold házban, mikor Voldemort múltja után kutatott.

Mivel nem akarta, hogy Harry meghaljon csak hinni tudott benne, hogy igaz a legenda. Biztosra nem tudta. Ezért mondta, hogy lehet nem fog meghalni.

Mivel Harry halhatalan, a gyilkos átok a horcruxot öli meg. Ezt csak feltételezte, remélte így lesz. Példa ilyenre korábban nem volt, csak remélte így lesz. Úgy intézte, hogy Harry tényleg legyen a Halál ereklyéinek ura, és bejött amit gondolt. A gyilkos átok nem Harry lelkét ölte meg, nem tudta megölni, mivel az legyőzhetetlen volt, hanem a horcruxot.


Hogy kerültek Harryhez az ereklyék:

Halála után ráhagyta a követ, (Hermionére a mesekönyvet a jellel, így üzenve nekik, hogy ez a terve)a köpeny alapból Harrynél volt. A pálca már neccesebb volt. Voldemort ennél hibázott, mert nem ismerte a pálcák működését, ugyanis nem úgy működnek, hogy megölöd az előző birtokosát, hanem lefegyverzéssel. A pálca maga választja mesterét, mondta Ollivander. Elég volt egy egyszerű lefegyverzés is. Dumbledore után Draco (a toronyban), majd Harry lett az ura (mikor Harry lefegyverezte Dracot a közelben sem volt a Pálca, mégis ő lett az ura így). Így a végső összecsapásnál a Tekintélyes Pálca nem tudta, nem akarta megölni a mesterét, aki Harry volt, visszafordult és Voldemortot érte az átok. Persze Harry erre csak a legvégén jött rá. De nekem ez elég neccesnek tűnt, igazából hatalmas mák volt. Mekkora volt az esélye, hogy Harry tényleg lefegyverzi Dracot valahogy. Ki tudhatta előre, hogy a Malfoy kúriában fognak kikötni az útjuk során és Harry úgy adódik, hogy lefegyverzi Dracot. Vagy csak én nem értettem valamit, vagy nem vettem észre, de ezt nem Dumledore tervezte be, ez csak hatalmas szerencse volt. (Ha valaki tud erről valamit, megírhatná, mert érdekelne. )Szóval ez elég mákos volt, de összejött és Harry lett a Halál ereklyéinek birtokosa, így nem ő halt meg, hanem a horcrux benne.


Harry mikor a tisztáson állt, maga sem hitt teljesen abban, hogy mégsem hal meg, hiszen még Dumbledore sem tudta biztosra. Úgy ment Voldemorthoz, hogy lehetséges, hogy meghal. De végülis a legenda igaznak bizonyult és nem halt meg.

2015. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a leírást!!! Igen, igazad lehet, eléggé jó megírtad, én is - már az elejét olvastam, rájöttem, csak így lehetet, ahogy szépen elmagyaráztad.


Pontosan senki sem tudta, h a halál ereklyéi igazi dolgok, vagy csak legendák... és igen, igaz volt!


Majd nekiállok a könyvnek, lehet abban bővebben benne van. Bár a filmben is ezt kifejthették volna rendesen, h mindenkinek egyértelmű legyen.


Köszi szépen a válaszod!

2015. febr. 20. 13:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolso! Nekem nagyon tetszik az okfejtesed de nehany dolgot nem ertek benne. Mert Dumbledore pl sohasem akarta hogy Harry az ereklyeket hajkurassza. A feltamadas kovet azert adta neki hogy mikor a halalba (ott nyilok ahol zarul, itt zarul minden) megy akk elohivhassa a szeretteit es ok mellette legyenek hogy igy konnyebb legyen neki odallni es meghalni. A palcaval kapcsolatba pedig volt egy jol kivitelezett terve, de nem az amit felvazolsz: mivel latta mennyi halalt okozott a Palcak Uranak az ereje ezert eldontotte h veget vet ennek. Legyozetlenul akart meghalni, ezert tervelte ki azt h Piton olje meg. Ez nem szamitott volna legyozesnek mert o kerte meg h vessen veget a szenvedeseinek. A tervbe azonban Draco beleronditott mikor lefegyverezte Dumbledoret a halala elott par perccel. Dumbledore terve az volt egeszeben sztem h mikor Harry odaall Voldemort ele akk nem akar vedekezni (ezert mondta az emlekben h meg kell halnia es maganak voldemortnak kell vegeznie vele) igy Voldemort nem tudja majd megolni, mert az h Harry hajlando felaldozni magat az eleg ahoz h ne arthasson neki. Ha pedig Harry lelkenek nem arthat akk a gyilkos atoknak muszaj a horcruxot eltalalnia igy az elpusztul. Nekem ugy jott le a konyvbol h ez kicsit olyan mint mikor Lily felaldozta magat erte igy o nem tudott meghalni a gyilkos atoktol. De ez picit zavaros, remelem segitettem :))
2015. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor igazából az a legenda nem is számított.

Amit írtam azt akkor el kell felejteni kérdező. :D Bocsánat, nem volt szándékos. :/


Köszi utolsó, valahogy tényleg nem állt össze a kép úgy, ahogy hittem. A Pálcás dolog és a Kő így már rendben van.

Viszont azt a részt, hogy Harry miért nem hal meg az erdőben még mindig nem értettem, nekem az ott nem stimmelt, úgyhogy utánaolvastam. Újraolvastam a legvégét.


Beszélgetés miután Harry összeesett az átoktól:

"A véremet vette – mondta Harry.

- Pontosan! – mondta Dumbledore. – A véredet vette, és annak segítségével teremtett

magának új testet! A te véred van az ereiben, Harry, Lily védővarázsa mindkettőtökben

megvan! Az élethez vagy kötve, amíg ő is él."


Azaz, Harry addig nem halhat meg amíg Lily védőbűbáját hordozó vére folyik Voldemortban. Ezért nem ő, hanem a horcrux pusztul el. Amíg Voldi él, Harryt nem lehet megölni, visszatérhet, ahogy vissza is tért.

Ez volt Dumbledore tippje. Már a 4.könyv végén sejti. Anno még a 4.könyvben mikor Harry elmondta Dumbledore-nak mi történt mikor találkozott Voldemorttal, Dumbledore szeme megvillant, mikor elmondta, hogy Voldemort a vérét vette. Ő már ott sejtette.

Remélem helyesen írtam.

2015. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!